Film Diplomacie

Sledovat film
Diplomacie
online

Tento pořad v současné době není možné v Lepší.TV přehrát. Vyzkoušejte však přehrání tisíců jiných pořadů, filmů, seriálů, pohádek online a k tomu 134 českých a zahraničních TV stanic živě i 30 dní zpětně. Lepší.TV vám přináší nejdelší archiv i online živé vysílání. Pro maximální komfort sledování můžete využít digitálních funkcí jako nahrávání nebo pauza. Získejte svou Lepší.TV ještě dnes jen za 199 Kč!

Informace o filmu

Budoucnost Paříže v diplomatické hře vysoké politiky.
25. srpna 1944 Spojenci vstupují do Paříže. Krátce před úsvitem Dietrich von Choltitz, německý vojenský místodržitel Paříže, se chystá vykonat krutý příkaz Adolfa Hitlera, a to vyhodit do povětří pýchu všech Francouzů - hlavní město Paříž. Všechny mosty a historické budovy jsou již podminované, ale Paříž stále stojí a vyčkává. Z jakého důvodu odmítá Dietrich von Choltitz splnit Führerův rozkaz, i navzdory jeho bezmezné věrnosti Německé říši? Má v tom prsty švédský konzul v Paříži Raol Nordling anebo sám generál mění názor?

Žánr: Drama
Režie: Volker Schlöndorff
Hrají a postavy: André Dussollier (Raoul Nordling), Niels Arestrup (General von Choltitz), Burghart Klaußner (Hauptmann Werner Ebernach), Robert Stadlober (nadporučík Bressensdorf), Charlie Nelson (vrátný), Jean-Marc Roulot (Jacques Lanvin)
Scénář: Cyril Gely, Volker Schlöndorff
Země: Francie, Německo
Rok výroby: 2014
Hodnocení: 71 %
  Slovensko Slovensko   Anglicky Anglicky   Polsko Polsko   Chorvatsko Chorvatsko