Sledovat film
Černí baroni
online

Film Černí baroni
  Trailer k filmu Černí baroni Trailer
Přehrajte si film Černí baroni HD online. Objednejte si Lepší.TV a sledujte přes internet ve vaší televizi nebo na počítači 2 421 filmů a 143 televizních stanic až s 100 denním archivem a neomezeným nahráváním. Bavte se s Lepší.TV již za 199 Kč!

Informace o filmu

Čo bolo, to bolo... Major Terazky vede svůj šik pétépáků od průšvihu k průšvihu vstříc světlým zítřkům. Česká filmová komedie podle románu Miloslava Švandrlíka.
I na chmurné stránky historie je možné dívat se s nadhledem a humorem. Příběh představuje eskapády příslušníků Pomocného technického praporu, tzv. Pétépáků, složeného z lidí označovaných za třídní nepřátele komunistického Československa padesátých let minulého století. Protihráči jsou jim jejich velitelé, důstojníci, kteří však nejsou příliš vzdělaní, zato politicky nadmíru aktivní. Ze vzájemných střetů pak vzniká řada absurdních situací, které do jisté míry parodují tehdejší dobu.

Žánr: Komedie
Režie: Zdeněk Sirový
Hrají a postavy: Pavel Landovský (Major Haluška - Terazky), Bronislav Poloczek (Kapitán Ořech), Alois Švehlík (Capt. Honec - Quartermaster), Jiří Schmitzer (Poručík Hamáček), Miroslav Donutil (Poručík Troník), Josef Dvořák (1st Lt. Mazurek - Company Commander)
Rok výroby: 1992
Hodnocení: 79 %
Přehrajte si tento pořad vysílaný v televizi ČT1 14.8.2022 20:10
  Slovensko Slovensko   Anglicky Anglicky   Polsko Polsko   Chorvatsko Chorvatsko