Sledovat film
Balón
online

Film Balón
  Trailer  k filmu Balón
Přehrajte si film Balón HD online. Vyzkoušejte Lepší.TV za 1 Kč na 10 dní bez závazků. Objednejte si Lepší.TV a sledujte přes internet ve vaší televizi nebo na počítači 2 481 filmů a 156 televizních stanic až s 100 denním archivem a neomezeným nahráváním. Bavte se s Lepší.TV již za 1 Kč!

Informace o filmu: Balón

Když nemůžete hranici překročit, musíte ji přeletět.
Rok 1979. Rozdělené Německo v čase vrcholící studené války. Dvě východoněmecké rodiny touží po normálním životě ve svobodné zemi a v utajení připravují velký plán útěku na západ. Jejich hlavními zbraněmi jsou odvaha a vynalézavost, díky nimž postaví horkovzdušný balón, s kterým se všech osm členů obou rodin pokusí přeletět do Západního Německa. Balón však těsně před hranicí havaruje a východoněmecká tajná policie Stasi nalezne stopy po tomto jejich nezdařeném pokusu o útěk. Okamžitě se rozeběhne vyšetřování a čas na to postavit nový balón se nebezpečně krátí.

Originální název:

Ballon

Režie: Michael Herbig
Hrají a postavy: Friedrich Mücke (Peter Strelzyk), Karoline Schuchová (Doris Strelzyk), Alicia von Rittberg (Petra Wetzel), David Kross (Günter Wetzel), Thomas Kretschmann (Seidel), Jonas Holdenrieder (Frank Strelzyk)
Země: Německo
Rok výroby: 2018
Hodnocení: 75 %
Přehrajte si tento pořad vysílaný v televizi ČT2 14.11.2023 00:20

Recenze filmu Balón:

Velice silný příběh, až se mi při sledování dělalo špatně od žaludku! 8-| Oproti všemožným dnes natáčeným filmům mi toto téma přišlo velmi aktuální (blízké) a naprosto mě ta atmosféra pohltila, přestože už od těch dob uplynulo 30 let. Snad jen škoda, že ten novodobý komunismus a totalita se nenápadně za těmi uprchlíky přesouvá na ten západ. Vždyť taková Makrela - to je přece zasloužilá svazačka z NDR. A kdyby někdo toto uprchlictví z DDR chtěl srovnávat s těmi desítkami tisíc "uprchlíků" do Evropy v dnešní době, tak to je podle mě něco docela jiného. Jo a američani samozřejmě nezklamali - vybodli se na ně.
80% marsale
  Slovensko Slovensko   Irsko Irsko   Polsko Polsko   Chorvatsko Chorvatsko   Ukrajina Ukrajina