Sledovat film
Balada o vojakovi
online

Film Balada o vojakovi
  Trailer  k filmu Balada o vojakovi
Přehrajte si film Balada o vojakovi HD online. Vyzkoušejte Lepší.TV za 1 Kč na 10 dní bez závazků. Objednejte si Lepší.TV a sledujte přes internet ve vaší televizi nebo na počítači 2 481 filmů a 156 televizních stanic až s 100 denním archivem a neomezeným nahráváním. Bavte se s Lepší.TV již za 1 Kč!

Informace o filmu: Balada o vojakovi

Ruský voják Aljoša Skvortsov, je jedním z mnoha, kteří bojuje proti fašistům za osvobození své země. Není ani dekorovaný hrdina, ani neohrožený, neprůstřelný válečník, ale jen obyčejný chlapec, který je vyděšený při spatření prvního nepřátelského tanku. Za své zásluhy v boji je Aljoša odměněn dvěma dny volna, aby mohl navštívit svou matku. Na své cestě domů, potká mnoho různých lidí poznamenaných válkou a je připraven každému pomoci, což mu dá jen pár minut, které může strávit se svou matkou. Pár slov, objetí a jede zpátky na frontu, ze které už se nikdy nevrátí.

Originální název:

Ballada o soldate / Ballad Of A Solidier

Hrají a postavy: Vladimir Ivashov (Pvt. Alyosha Skvortsov), Zhanna Prokhorenkoová (Shura), Antonina Maksimova (mother), Nikolaj Krjučkov (general), Yevgeni Urbansky (Vasya), Elza Lezhdeyová (invalid's wife)
Země: Rusko
Rok výroby: 1959
Hodnocení: 82 %
Přehrajte si tento pořad vysílaný v televizi STV2 25.11.2023 23:00

Recenze filmu Balada o vojakovi:

Sovietsky zväz dokázal vyprodukovať aj krásny a nepolitický filmo vojne, ktorý sa veru musí páčiť. Príbeh o nekonfliktnom a milom mladom vojakovi, ktorý počas vojny dostane dovolenku a vyberie sa na strastiplnú cestu domov za mamou, aby sa s ňou ešte rozlúčil a hlavne jej opravil strechu, je obohatený strašne milou ľúbostnou zápletkou s dievčinou, ktorá sa náhodou dostane k nemu do vagónu, v ktorom načierno cestuje... Vývoj ich vzťahu je naznačený s citom a divák sa doslova vžíva do ich vzrastajúcich citov. Ozaj krásny film o vojne a láske.
80% dANo
  Slovensko Slovensko   Irsko Irsko   Polsko Polsko   Chorvatsko Chorvatsko   Ukrajina Ukrajina