Film
Atomová katedrála

Film Atomová katedrála
Tento pořad v současné době není možné v Lepší.TV přehrát. Vyzkoušejte však přehrání tisíců jiných pořadů, filmů, seriálů, pohádek online a k tomu 156 českých a zahraničních TV stanic živě i 30 dní zpětně. Vyzkoušejte Lepší.TV za 1 Kč na 10 dní bez závazků. Lepší.TV vám přináší nejdelší archiv i online živé vysílání. Pro maximální komfort sledování můžete využít digitálních funkcí jako nahrávání nebo pauza. Získejte svou Lepší.TV ještě dnes jen za 1 Kč!

Informace o filmu: Atomová katedrála

Pozdně normalizační film Jaroslava Balíka, ve své době pozitivně hodnocený jako příklad angažované tvorby, se pokouší navodit téma příkladné komunistické morálky, prohlašující práci na první potřebu člověka. Vznáší požadavek na osobní zodpovědnost každého člověka na kterémkoli článku řízení, plakátovitě odmítá kariéristické prospěchářství - proto hlavní hrdina inženýr Hlaváč (Jiří Krampol), tvrdohlavě prosazující poctivost v jednání i rozhodování, se stává, naštěstí jen dočasně, obětním beránkem, když svěřená velkostavba atomové elektrárny nepokračuje předpokládaným tempem. Film se vyznačuje krajním zjednodušováním pohnutek v zaměstnání i rodinném zázemí, postavy jsou posouvány k černobílému zobrazení, které je vymezuje ve veškerých činnostech

Žánr: Drama
Režie: Jaroslav Balík
Hrají a postavy: Jiří Krampol (Ing. Vladimír Hlavác), Ota Sklenčka (Chairman Ferster), Josef Vinklář (Chairman Milý), Václav Bouska (Foreman Mildberger), Bohumila Dolejšová (Vancurová), Jana Eichlerová (TV reporter)
Rok výroby: 1984
Hodnocení: 19 %
Vysíláno na: CS Film
  Slovensko Slovensko   Irsko Irsko   Polsko Polsko   Chorvatsko Chorvatsko   Ukrajina Ukrajina