Film
Skalpel, prosím

Film Skalpel, prosím
  Trailer  k filmu Skalpel, prosím
Tento pořad v současné době není možné v Lepší.TV přehrát. Vyzkoušejte však přehrání tisíců jiných pořadů, filmů, seriálů, pohádek online a k tomu 156 českých a zahraničních TV stanic živě i 30 dní zpětně. Vyzkoušejte Lepší.TV za 1 Kč na 10 dní bez závazků. Lepší.TV vám přináší nejdelší archiv i online živé vysílání. Pro maximální komfort sledování můžete využít digitálních funkcí jako nahrávání nebo pauza. Získejte svou Lepší.TV ještě dnes jen za 1 Kč!

Informace o filmu: Skalpel, prosím

Strhující boj o život malého chlapce v českém psychologickém snímku z lékařského prostředí, který patří mezi filmy, na něž se nezapomíná.
Hlavní postavou příběhu je starý lékař, špičkový neurochirurg, stojící před náročnou a téměř beznadějnou operací malého pacienta Víti Uzla, jemuž všichni říkají Uzlík. Přestože jeho mozkový nádor označili lékaři za příliš pokročilý pro úspěšnou operaci, on se rozhodl operovat. Během pár hodin, které do operace zbývají, můžeme nahlédnout do profesorových vzpomínek, seznámit se s jeho minulostí, soukromím, ženou Jitkou a synem Ondřejem, prací na klinice, jeho spolupracovníky i pacienty.

Žánr: Drama
Režie: Jiří Svoboda
Hrají a postavy: Miroslav Macháček (Profesor), Jana Brejchová (Jitka), Barbara Brylská (Paní Volejníková (dab. Libuše Švormová)), Radoslav Brzobohatý (Krtek), Štefan Mišovič (Uzel), Emma Černá (Paní Hladká)
Rok výroby: 1985
Hodnocení: 80 %
Vysíláno na: CS Film
  Slovensko Slovensko   Irsko Irsko   Polsko Polsko   Chorvatsko Chorvatsko   Ukrajina Ukrajina