Sledovat
Babička
online

Babička
  Trailer  k pořadu Babička
Přehrajte si Babička online nebo si vybírejte ze stovek pohádek a filmů. Vyzkoušejte Lepší.TV za 1 Kč na 10 dní bez závazků. Bavte se s celou rodinou u oblíbených pohádek, seriálů a dětských pořadů. Navíc sledujte 156 televizních stanic včetně neomezeného nahrávání, videotéky a zhlédnutí až 100 dní zpětně. Udělejte radost sobě i svým nejmenším za 1 Kč měsíčně.

Informace o pořadu: Babička

Moudrost a laskavost stáří v adaptaci nejslavnějšího českého literárního díla.
Adaptace románu o prosté venkovské ženě, která nezapomenutelně vkročila do života rodiny své dcery i lidí z okolí. Získá si úctu všech, umí naslouchat, má pochopení a hlavně rozumí bolestem srdce i duše. To ji sblíží s komtesou i kněžnou, venkovskou dívkou Kristou, bláznivou Viktorkou a hlavně s její vnímavou vnučkou Barunkou.

Hrají a postavy: Gustav Nezval (Cerný myslivec), Theodor Pištěk (Pan otec), Jaroslav Průcha (Reisenburský myslivec), Jaroslav Liška (Vavrínek), Stanislav Neumann (Písar), Jan W. Speerger (Komorník Leopold)
Rok výroby: 1940
Hodnocení: 69 %
Přehrajte si tento pořad vysílaný v televizi ČT1 2.12.2023 15:35

Recenze uživatelů:

Tato adaptace proslulé knihy Boženy Němcové je asi jejímu knižnímu zpracování vůbec nejbližší, tím ale rozhodně neříkám, že se jedná o adptaci nejlepší. je zde takové pomalejší tempo, které spíše jakoby připomínalo dokument než hraný film.
70% anubiskt
Druhé a dle mého i nejlepší zpracování knižní podobi Babička. Hlavní roly stvárnila Terezie Brzková, a dle mého ji stvárnila na 100 %. Každý si pamatuje rady babičky a její velmi vlídnou tvář. Nějedno dítko by si přálo, mít taky takovou babičku a nejeden dospělec si vzpomene na svou mamink, babičku .... A zavzpomíná. Tento film by měl vydět každý.
100% Romi.octavia
  Slovensko Slovensko   Irsko Irsko   Polsko Polsko   Chorvatsko Chorvatsko   Ukrajina Ukrajina