Co je to IPTV?

Jedná se o televizní vysílání, kdy příjem TV signálu zajišťuje internetové připojení - televize po internetu. Od těch známějších forem vysílání, jako je například terestriální, kabelové nebo satelitní se liší především funkcemi, dostupností a pohodlností s jakou divák může sledovat své oblíbené pořady. Internet a TV jdou v dnešní době zkrátka ruku v ruce.

JAKÉ JSOU VÝHODY IPTV?

Hlavní výhodou IPTV je schopnost se přizpůsobit se potřebám diváka. Díky moderním funkcím má vždy jistotu, že o své oblíbené pořady nikdy nepřijde a navíc ho sledování TV ještě více vtáhne do děje. Jsou to právě funkce a rovněž nabídka stanic, které se u jednotlivých poskytovatelů mnohdy propastně liší. Každá kvalitní IPTV by měla divákovi poskytnout alespoň tyto funkce:

KDE A JAK MOHU SLEDOVAT IPTV?

Jednoduše řečeno – všude tam, kde je internetové připojení. Sledovat ji lze totiž kromě televize také na chytrých zařízeních. Není tedy problém si pustit například TV v mobilu kdekoliv na cestách nebo klidně sledovat pořady ve vlaku díky TV na tabletu. Sledování TV přes WiFi je zkrátka moderní a pohodlné. Samozřejmostí je také sledování televize přes počítač a notebook. Klasické sledování televize, tedy to v obýváku na velké obrazovce nabízí rovněž více možností. Konkrétně dvě.

V dnešní době jsou na vzestupu chytré televize, které umožňují instalování aplikací. Proto si stačí u poskytovatele zjistit, zda daná chystrá televize podporuje jeho aplikaci a jednoduše si ji do TV nainstalovat. Mezi nejpodporovanější Smart TV patří televize s Androidem. Tímto zcela odpadne potřeba dokupovaní IPTV boxu pro příjem signálu a následného přenosu do Vaší televize.

Někdy se ale zákazník bez set-top boxu neobejde. V provozu je stále obrovské množství televizí, které instalaci aplikaci neumožňují a právě pro ty, jsou tady IPTV set-top boxy. Stačí je připojit k internetu, televizi a rázem je na jekékoliv TV možné sledovat poskytovatelem nabízenou IPTV službu.

Kromě sledování televize, ale některé set-top boxy umožňují funkce jako klasický počítač. Například Lepší.TV BOX promění jakoukoliv televizi v multimediální centrum díky operačnímu systému Android 6.