Robin Williams

herec|scénárista|producent|režisér
Robin Williams - Andrew - člen naší rodiny
Robin Williams - Andrew - člen naší rodiny
Narozen: 21.7.1951, Chicago, Illinois, USA
Úmrtí: 11.8.2014, Kalifornie, Tiburon (63 let)
Výška: 173 cm
Rodné jméno: Robin McLaurin Williams
Byl jedním z nejtalentovanějších herců. Byl držitelem ceny za nejlepší mužskou vedlejší roli v roce 1997 za roli Dr. Seana McGuire ve filmu Dobrý Will Hunting.

Williams na sebe poprvé upozornil v komickém televizním seriálu Happy Days. K dalším Williamsovým filmům patří Probuzení, Král Rybář (za který Williams obdržel třetí nominaci na Oscara). Dále hrál ve filmu Barry Levinsona Hračky, ve filmu Stevena Spielberga Kapitán Hook a ve filmu Mikea Nicholse Ptačí klec.

Williams se narodil v roce 1951 Chicagu. Navštěvoval střední školu v Marin County, v Kalifornii, kde se proslavil svým přirozeným komediálním nadáním. Williams studoval herectví na College of Marin. Poté byl přijat na The Julliard School v New Yorku. V roce 1998 hrál divadlo po boku Stevea Martina v představení Čekání na Godota, Samuela Becketta.
Ocenění:
  • Oskar, 1997, herec ve vedlejší roli, Dobrý Will Hunting
Přehrajte si filmy a seriály s Robinem Williamsem kdekoli a kdykoli chcete. Objednejte si Lepší.TV a sledujte přes internet ve vaší televizi, mobilu nebo na počítači 2 477 filmů a 156 televizních stanic až s 100 denním archivem a neomezeným nahráváním. Bavte se s Lepší.TV již za 249 Kč!

filmy a seriály s Robinem Williamsem připravené k přehrání:

  Slovensko Slovensko   Irsko Irsko   Polsko Polsko   Chorvatsko Chorvatsko   Ukrajina Ukrajina