Kristin Scott Thomasová

herečka
Kristin Scott Thomasová - Rozchod
Kristin Scott Thomasová - Rozchod
Narozena: 24.5.1960, Redruth, Cornwall, Anglie, Velká Británie (62 let)
Výška: 168 cm
Rodné jméno: Kristin A. Scott Thomas
Rodačka z anglického Dorsetu se po studiích herectví doma a v Paříži objevila poprvé na plátně vedle zpěváka Prince - ve filmu Under the Cherry Moon. V dalších letech se věnovala střídavě divadlu a filmu jak v Británii, tak ve Francii. My jsme si jí mohli poprvé všimnout v dramatu Romana Polanského Hořký měsíc a především ve výrazné vedlejší roli osamělé Angličanky v britském hitu Čtyři svatby a jeden pohřeb - získala za ni cenu Britské filmové a televizní akademie BAFTA. Thomasová žije s rodinou v Paříži. Více

Dcera pilota královského námořnictva, který zemřel při leteckém neštěstí, když bylo Kristin 5 let. Kristin se narodila jako nejstarší z 5 dětí v Cornwellu, 24. května 1960. Když jí bylo 11, tragédie opět zasáhla, když její nevlastní otec, také válečný pilot, zahynul stejně jako její otec. Thomasová musela pomáhat své matce s péčí o rodinu a její situace byla hodně vzdálená aristokratkám, které později ztvárnila ve filmu. Přestože se zajímala o herectví, její matce se tato představa nelíbila a dceru poslala na Cheltenham Ladies College. Thomsonový vyšla ze školy v 18 letech, hodně času strávila v klášteře a nakonec se zapsala na London's School of Speech and Drama. Neodolala lákadlu jeviště a začala potají studovat herectví. Naneštěstí jí ve škole doporučili, aby se věnovala jinému oboru.

Měla všeho po krk a tak se vydala za přáteli do Paříže. To, co nejdříve začalo jako dvoutýdenní prázdniny, skončilo jako úplná změna bydliště poté, co vzala místo jako au-pair a zamilovala se do Francouze - provdala se za porodníka Francoise Oliviennesa, se kterým má syna a dceru.

Ačkoliv ji její noví francouzští přátelé považovali za malou, zábavnou Angličanku, našla Thomasová v Paříži svůj domov a rozhodla se znovu zkusit herectví. Za podpory svých přátel se zapsala na L'Ecole Nationale des Artes et Techniques de Theatres, kde vylepšovala své dovednosti. Získala možnost hrát na jevišti malé role a brzy se vrhla i na natáčení v televizi. Po nepříznivém debutu - roli svéhlavé dědičky ve filmu Pod višňovým měsícem, začala hrát v mnoha francouzských filmech. V roce 1988 získala svoji první roli v anglickém filmu Hrst plná prachu, kde hrála chladnokrevnou aristokratku. Méně
Přehrajte si filmy s Kristin Scott Thomasovou kdekoli a kdykoli chcete. Objednejte si Lepší.TV a sledujte přes internet ve vaší televizi, mobilu nebo na počítači 2 408 filmů a 143 televizních stanic až s 100 denním archivem a neomezeným nahráváním. Bavte se s Lepší.TV již za 199 Kč!

filmy s Kristin Scott Thomasovou připravené k přehrání:

  Slovensko Slovensko   Anglicky Anglicky   Polsko Polsko   Chorvatsko Chorvatsko