Jan Drbohlav

scénárista|herec|režisér
Narozen: 3.2.1968, Praha, Česká republika (54 let)
Po třech letech na stavební fakultě přeběhl na FAMU, kde absolvoval 1998 na katedře scenáristiky a dramaturgie. První zkušenosti s filmem si odbyl jako osvětlovač na Barrandově, v letech 1990 - 92 se podílel jako asistent režie na projektech Igora Chauna (šestidílný hraný cyklus Velmi uvěřitelné příběhy, čtyřdílný dokumentární seriál Léčba Klausem, televizní povídka Omyl doktora Horna aj.). Ještě na FAMU byly realizovány jeho scénáře... a odpusť jim jejich viny (na motivy povídky Jaroslava Havlíčka, režie Jaromír Polišenský), Jako letící ryba (režie Petr Strnad), Gran Chaco (režie Marek Bouda), Klekání zvoníme, Psí dny (obojí režie Jiří Strach) aj. Více

Absolvoval scénářem Gardenparty s vernisáží, který napsal na motivy povídky Karla Pecky. Tato povídka režírované Jaromírem Polišenským byla součástí celovečerního filmu Malostranské humoresky (1996). Za scénář celovečerního filmu Český motýlek, který je připraven k realizaci pod režijním vedením Davida Síse, získal cenu na festivalu FAMU. S režisérem Davidem Sísem rovněž spolupracuje na scénáři výpravné pohádky Praha, kočky a jiné povídky.

V roce 1998 byly ČT Praha realizovány jeho kratší crazykomediální povídky Univerzita třetího věku, Bedřich má psy rád (režie Jaromír Polišenský) a Mladý chemik (režie Jiří Strach).

Jako scenárista připravil pro ČT několik dokumentárních filmů, například Času je málo a voda stoupá (režie Tomáš Petráň) nebo Zlodějna jako řemen (režie Jiří Strach). Pro televizi NOVA napsal scénáře několika dílů zábavného cyklu Ptákoviny (režie Jaromír Polišenský) a pořadu 100 let české kinematografie (režie Ladislav Smoljak). V současné době se věnuje scenáristické přípravě cyklických pořadů o počítačích s názvy Homepage (režie Jan Sládek) a Gamepage (režie Alan Lederer).

Nejvýraznějším dramatickým projektem pro ČT je volná trilogie inscenací věnovaných historickým událostem procesů 50. let, viděných očima jednotlivců. První z nich o obhájci K. H. Franka Ex Offo byla nedávno reprízována, druhá - Gambit, týkající se babického případu, byla uvedena v premiéře na jaře 2001, třetí In Nomine Patris o čihošťském zázraku se připravuje. Nejnovějším dokončeným televizním filmem je Chytit vítr. Pro stejnou tvůrčí skupinu připravuje i 13-dílný seriál z prostředí mladých absolventů DAMU Škrabošky. Méně
Přehrajte si filmy od Jana Drbohlava kdekoli a kdykoli chcete. Objednejte si Lepší.TV a sledujte přes internet ve vaší televizi, mobilu nebo na počítači 2 411 filmů a 143 televizních stanic až s 100 denním archivem a neomezeným nahráváním. Bavte se s Lepší.TV již za 199 Kč!

filmy od Jana Drbohlava připravené k přehrání:

  Slovensko Slovensko   Anglicky Anglicky   Polsko Polsko   Chorvatsko Chorvatsko