Sledovat film Zorn - Kalter Rauch online

Přehrajte si film Zorn - Kalter Rauch online. Objednejte si Lepší.TV a sledujte přes internet ve vaší televizi nebo na počítači 500 filmů a 82 televizních stanic až s 30 denním archivem a neomezeným nahráváním. Bavte se s Lepší.TV již za 189 Kč!
  Sledovat Zorn - Kalter Rauch online
Žánr:
životopisný, drama
Režie:
Gunnar Hellström
Hrají:
Gunnar Hellström (Anders Zorn), Linda Kozlowská (Emilie Bartlett), Liv Ullmannová (Emma Zorn), Stig Grybe (Albert Engström), Jarl Kulle (Oscar II), Rupert Frazer (Paul W. Bartlett)
Země:
Švédsko, Norsko, Finsko
Rok výroby:
1994
Popis:
O slavném malíři z přelomu století A. Zornovi. Jeho talent a zvláštní síla vítězily nad vším, nad penězi i nad pochopením pro rodinu.

Snímek režiséra, producenta a hlavního protagonisty Gunnara Hellströma je věnován švédskému malíři, grafikovi a sochařovi Andersu Zornovi (1860-1920). Film, překračující rámec strohého životopisného vyprávění, dokazuje, že osudy velkých umělců mají vždy něco společného. Jejich talent a zvláštní síla, vyzařující i z jejich díla, vítězí nad vším. Nad penězi i nad pochopením pro rodinu. Zorn patřil k vedoucím osobnostem švédského impresionismu. Zatímco ve Stockholmu se mu dostalo ocenění již v mládí, svět začal dobývat až po velkém úspěchu na světové výstavě v Paříži v roce 1900. Živočišný venkovan, který miloval prosté požitky a všechny krásné ženy, "Rubens ze chlíva" - jak ho nazvala jeho vlastní manželka - se náhle ocitne v přízni nejvyšších vrstev v New Yorku. Je oblíbencem švédské královské rodiny, sám americký prezident si od něj žádá portrét. K vzornému manželovi má však Zorn daleko. Jeho žena, spoutaná středostavovskými konvencemi, nikdy jeho bohémská dobrodružství nechápala. Od chladného manželského lože proto Zorn utíkal do náruče mnoha milenek. Osudovou se mu stala krásná Francouzka Emelie. Přesto ani s touto ženou nezažil spokojenou lásku... Snímek je oslavou tvůrčího a plnokrevného života, který však s sebou zákonitě nese i neštěstí a bolest druhých. Jeho rozporuplnou hlavní postavu plně vystihl herec a režisér v jedné osobě Gunnar Hellström, který měl po boku vynikající představitelku životem zkoušených žen Liv Ullmannovou.
Hodnocení:
54 %
Sledujte na:
ARD

Seznam epizod

Podobné pořady

Objevte novou dimenzi sledování televize. S Lepší.TV můžete sledovat online vysílání 82 TV stanic živě nebo až 30 dní zpětně.