Sledovat film
Vzbouření na vsi
online

Film Vzbouření na vsi
Tento pořad v současné době není možné v Lepší.TV přehrát. Vyzkoušejte však přehrání tisíců jiných pořadů, filmů, seriálů, pohádek online a k tomu 144 českých a zahraničních TV stanic živě i 30 dní zpětně. Vyzkoušejte Lepší.TV za 1 Kč na 10 dní bez závazků. Lepší.TV vám přináší nejdelší archiv i online živé vysílání. Pro maximální komfort sledování můžete využít digitálních funkcí jako nahrávání nebo pauza. Získejte svou Lepší.TV ještě dnes jen za 1 Kč!

Informace o filmu

Poklidnou vesnicí Čirou otřásá dívčí válka : všechny ženy se spojily, aby prosadily výstavbu obecní prádelny, všichni muži jsou proti. Kdo bude mít účinnější zbraně?
Nová doba s sebou přináší pokrok, jenž musí jednou zákonitě proniknout až do těch nejzapadlejších koutů. Dostal se i do vesničky Čirá. Mužům tam ulehčuje práci na poli řada moderních strojů, jejich ženy, ale stále dřou v domácnosti postaru. Jedna pomoc se přímo nabízí - tradiční valchy by mohla nahradit společná prádelna. Mužští, kteří vládnou obecní radě, však o takovém utrácení nechtějí ani slyšet. Manželky tedy spojí své síly v odporu a sáhnou k těžce represivním prostředkům...

Žánr: Komedie
Režie: Josef Mach
Hrají a postavy: Jiřina Bílá (Ancka), Vlastimil Brodský (Pepík), Jiří Dohnal (Tonda Veselý), Alois Dvorský (Vorácek), Eman Fiala (Jasan), František Filipovský (Mrácek)
Rok výroby: 1949
Hodnocení: 63 %
Přehrajte si tento pořad vysílaný v televizi CS Film 18.11.2022 12:00
  Slovensko Slovensko   Anglicky Anglicky   Polsko Polsko   Chorvatsko Chorvatsko   Yкраїнська Yкраїнська