Sledovat film Valerie a týden divů online

Přehrajte si film Valerie a týden divů online. Objednejte si Lepší.TV a sledujte přes internet ve vaší televizi nebo na počítači 1084 filmů a 103 televizních stanic až s 30 denním archivem a neomezeným nahráváním. Bavte se s Lepší.TV již za 189 Kč!
Sleduj online Fantasy, Horor Valerie a týden divů na !
  Trailer k filmu Valerie a týden divů   Sledovat Valerie a týden divů online
Žánr:
Fantasy, Horor
Režie:
Jaromil Jireš
Hrají a postavy:
Jaroslava Schallerová (žena ředitele cirkusu), Helena Anýžová (Babicka / Elsa / Matka / Rusovláska), Petr Kopřiva (Orlík), Jiří Prýmek (Tchor-konstábl), Jan Klusák (Gracián), Libuše Komancová (Sluzka-novicka)
Země:
Československo
Rok výroby:
1970
Popis:
Něžný horror o úzkosti a lásce.

Adaptace stejnojmenné surrealistické prózy Vítězslava Nezvala, v níž režisér pomocí poetických obrazů, ve kterých se prolínají snové prvky s bizarní skutečností, zobrazil tísnivé, hrůzyplné a erotické sny a představy dospívající dívky. Film plný hororových prvků a jemného humoru byl hereckým debutem Jaroslavy Schallerové. Je těžké určit žánr tohoto filmu, o jehož námětu režisér Jireš prohlásil, že ho na něm zaujala "spojitost skutečnosti a snu, hravé zápolení hororu s humorem". Snad bude na místě připomenout slova Nezvalovy předmluvy k tomuto zvláštně laděnému surrealistickému dílku, napsanému "z lásky k tajemství starých vypravovánek, pověr a romantických knih, psaných švabachem, jež se kdysi mihly před mýma očima a jež mi nedopřály svěřit svůj obsah. Zdá se mi, že básnické umění není ničím víc a ničím méně než splácením starých dluhů životu a jeho tajemství..."
Hodnocení:
72 %

Podobné filmy

Objevte novou dimenzi sledování televize. S Lepší.TV můžete sledovat online vysílání 103 TV stanic živě nebo až 30 dní zpětně.
  Slovensky Slovensky   English English   Polski Polski