Sledovat film
Toni Erdmann
online

Film Toni Erdmann
  Trailer  k filmu Toni Erdmann
Přehrajte si film Toni Erdmann HD online. Vyzkoušejte Lepší.TV za 1 Kč na 10 dní bez závazků. Objednejte si Lepší.TV a sledujte přes internet ve vaší televizi nebo na počítači 2 494 filmů a 157 televizních stanic až s 100 denním archivem a neomezeným nahráváním. Bavte se s Lepší.TV již za 1 Kč!

Informace o filmu: Toni Erdmann

Každý potřebuje hrdinu,
Když učitele hudby Winfrieda opustí poslední žák a pes Willi umře, stárnoucí muž bez závazků se rozhodne opustit Německo a překvapit návštěvou dceru Ines, která v Bukurešti pracuje u mezinárodní poradenské firmy.

Žánr: Komedie, Drama
Režie: Maren Ade
Hrají a postavy: Peter Simonischek (Winfried / Toni), Sandra Hüllerová (Inés), Michael Wittenborn (Henneberg), Thomas Loibl (Gerald), Trystan Wyn Puetter (Tim), Hadewych Minisová (Tatjana)
Scénář: Maren Ade
Země: Německo, Rakousko
Rok výroby: 2016
Hodnocení: 73 %
Přehrajte si tento pořad vysílaný v televizi STV2 15.1.2024 22:00

Recenze filmu Toni Erdmann:

Jak to ti Němci dělají? Kurvy germánské! Národ, co zavinil dvě světové války, má nejnevkusnější pop music na světě a postrádá smysl pro humor... jak může točit tak dobré filmy?
A že Toni Erdmann je zatraceně dobrý! Civilní, dokonale propojující komické momenty s těmi vážnými skrze okamžiky trapnosti. Právě ty jsou tu zachyceny naprosto unikátně, to jsem asi ještě nikde jinde neviděl, ty vzájemné pohledy v oněch chvílích ticha poté, co někdo něco řekne nebo udělá, to napětí a současně zmatek, aby nevyšlo najevo, co si o tom skutečně myslíte.
Přitom je to natočené tak přirozeně a s takovou samozřejmostí, až se zdá, že udělat podobný film je ta nejjednodušší věc na světě.
Toni vyhrál asi milión cen a jestli se něco dá označit za evropský film roku 2016, tak tahle pocta patří právě jemu.
Asi mi to nepřišlo tak strhující a výstižné ohledně „filosofie života“, jako třeba Birdman, ale ve své civilnosti a v zachycení kouzla těch „malých“ momentů je to dokonale odzbrojující. Ještě 5 nedám, ale je to fakt o chlup z bulharské masky...
85%
80% J.e.r.e.c
  Slovensko Slovensko   Irsko Irsko   Polsko Polsko   Chorvatsko Chorvatsko   Ukrajina Ukrajina