Film
Svatba upírů

Film Svatba upírů
  Trailer  k filmu Svatba upírů
Tento pořad v současné době není možné v Lepší.TV přehrát. Vyzkoušejte však přehrání tisíců jiných pořadů, filmů, seriálů, pohádek online a k tomu 156 českých a zahraničních TV stanic živě i 30 dní zpětně. Vyzkoušejte Lepší.TV za 1 Kč na 10 dní bez závazků. Lepší.TV vám přináší nejdelší archiv i online živé vysílání. Pro maximální komfort sledování můžete využít digitálních funkcí jako nahrávání nebo pauza. Získejte svou Lepší.TV ještě dnes jen za 1 Kč!

Informace o filmu: Svatba upírů

Česká upírská komedie nebo skoro horor o tom, že když je láska veliká, na potravě nezáleží.
Hrdinou je mladý anglický šlechtic Richard Bancroft, přijíždějící do Prahy se svým strýcem, obchodníkem Archibaldem. A právě tady se nesmělý Richard seznámí s krásnou a tajemnou dívkou, do níž se okamžitě zamiluje. Brzy se však ukáže, že šlechtická společnost, v níž se Olivie, jak se dívka jmenuje, pohybuje, ve dne spí a v noci se věnuje poněkud neobvyklému způsobu obživy, totiž vysávání krve nevinným obětem. Láska si však nedá poroučet a tak s tradiční omluvou, že nikdo není dokonalý, se mezi mladými lidmi rozhoří hluboký cit. To se ovšem nelíbí dívčině průvodci, hraběti Kronbergovi, jinak též vůdci upírské smečky.

Režie: Jaroslav Soukup
Hrají a postavy: Rudolf IV. Hrušínský (Richard Bancroft), Iveta Bartošová (Olivie), Petr Nárožný (strýc Archibald), Viktor Preiss (hrabě Kronberg), Luděk Kopřiva (doktor Hermann), Nelly Gaierová (stará nóbl dáma)
Rok výroby: 1993
Hodnocení: 58 %
Vysíláno na: JOJ Family

Recenze filmu Svatba upírů:

byl lepší, než jsem čekala. Divím se, že jsem ho doteď neviděla, a to byl natočený nedlouho po revoluci. Velmi jsem ocenila jemný (a chvílemi docela břitký) humor, jako např. když si mladý šlechtic Hrušínský čte "Příručku pro mladé gentlemany" a přemýšlí, zda smí dámě políbit ručku pod otevřeným nebem, zatímco jiní líbají dámu pod otevřeným nebem klidně i na dekolt ;-) Fakt, že se mladík i se strýčkem musí přestěhovat, neboť si celý hotel zamluvila kněžna Zaháňská a přijedou všichni, i Sultán a Tyrl, mě opravdu dostal :-D No a upíři jsou také bezvadní, hlavně se nám líbil Oldřich Vízner coby žárlivý operní zpěvák :-)
60% mysicka.mys
  Slovensko Slovensko   Irsko Irsko   Polsko Polsko   Chorvatsko Chorvatsko   Ukrajina Ukrajina