Film Hospoda Na mýtince

Sledovat film
Hospoda Na mýtince
online

Přehrajte si film Hospoda Na mýtince online. Objednejte si Lepší.TV a sledujte přes internet ve vaší televizi nebo na počítači 1326 filmů a 134 televizních stanic až s 30 denním archivem a neomezeným nahráváním. Bavte se s Lepší.TV již za 199 Kč!

Informace o filmu

U příležitosti zahájení provozu slavného vídeňského "Riesenradu" byla vypsána soutěž o nejlepší operetu. Obeslal ji také Čech JÁRA CIMRMAN, a to rozmáchlým sedmihodinovým dílem "Proso". Díky své snad jediné záporné vlastnosti - drobnému škudlilství - nepodal zásilku s partiturou doporučeně, což umožnilo Franzi Lehárovi, Johannu Straussovi, Oskaru Nedbalovi a dalším členům poroty, aby si geniální operetní fresku doslova rozbrali. Vědecký tým českých cimrmanologů dokazuje po mnoha desetiletích, že autorem světově proslulých melodií z Netopýrů, Polských krví a mnoha dalších operet je zapomenutý Pojizeřan CIMRMAN. Výsek z operety "Proso" (sedmina původního díla!) uváděný pod názvem "HOSPODA NA MÝTINCE" dává tušit, jak monumentální musel být CIMRMANŮV vyloupený sedminásobek.

Žánr: Komedie
Režie: Ladislav Smoljak
Hrají a postavy: Miloň Čepelka (hrabě Zeppelin), Václav Kotek (Trachta, p.i.), Ladislav Smoljak (vězeň), Zdeněk Svěrák (hostinský)
Scénář: Ladislav Smoljak, Zdeněk Svěrák
Země: Česká republika
Rok výroby: 1997
Hodnocení: 89 %
  Slovensko Slovensko   Anglicky Anglicky   Polsko Polsko   Chorvatsko Chorvatsko