Film
Šťastný Lazzaro

Film Šťastný Lazzaro
  Trailer  k filmu Šťastný Lazzaro
Tento pořad v současné době není možné v Lepší.TV přehrát. Vyzkoušejte však přehrání tisíců jiných pořadů, filmů, seriálů, pohádek online a k tomu 153 českých a zahraničních TV stanic živě i 30 dní zpětně. Vyzkoušejte Lepší.TV za 1 Kč na 10 dní bez závazků. Lepší.TV vám přináší nejdelší archiv i online živé vysílání. Pro maximální komfort sledování můžete využít digitálních funkcí jako nahrávání nebo pauza. Získejte svou Lepší.TV ještě dnes jen za 1 Kč!

Informace o filmu

Usedlost Inviolata ustrnula v éře poddanství a mladý Lazzaro nikdy nevyrostl z dětské nevinnosti - zamrzlý čas ovšem náhle roztaje.
Lazzaro je mladík tak dobrosrdečný a upřímný, až se některým lidem zdá hloupý. Žije v odlehlé části Itálie v izolované komunitě rolníků, kteří už před desítkami let ztratili kontakt se zbytkem světa a bez nároku na mzdu, vzdělání nebo slušné životní podmínky tvrdě pracují pro svou vychytralou paní. Bez možnosti srovnání však žijí svým způsobem šťastně. Když skupinu zotročených venkovanů shodou náhod objeví policie, rolníci zjišťují, v jaké lži léta žili a s vidinou splněných snů se vydávají do města. Zatímco ostatní prožívají tvrdý střet s novou realitou, Lazzaro zůstává i uprostřed moderního světa až dojemně bezelstný a přirozený a působí jako střípek ztracené minulosti.

Originální název:

Happy as Lazzaro

Žánr: Drama
Hrají a postavy: Adriano Tardiolo (Lazzaro), Agnese Graziani (Antonia bambina), Luca Chikovani (Tancredi bambino), Alba Rohrwacherová (Antonia), Sergi López (Ultimo), Natalino Balasso (Nicola)
Scénář: Alice Rohrwacher
Rok výroby: 2018
Hodnocení: 75 %
Vysíláno na: ČT art
  Slovensko Slovensko   Irsko Irsko   Polsko Polsko   Chorvatsko Chorvatsko   Ukrajina Ukrajina