Sledovat film
Sofiina voľba
online

Film Sofiina voľba
  Trailer  k filmu Sofiina voľba
Přehrajte si film Sofiina voľba HD online. Vyzkoušejte Lepší.TV za 1 Kč na 10 dní bez závazků. Objednejte si Lepší.TV a sledujte přes internet ve vaší televizi nebo na počítači 2 490 filmů a 156 televizních stanic až s 100 denním archivem a neomezeným nahráváním. Bavte se s Lepší.TV již za 1 Kč!

Informace o filmu: Sofiina voľba

Meryl Streepová ve slavném příběhu ženy, jejíž mysl navždy poznamenala válka.
Mladý začínající spisovatel Stingo přijíždí do New Yorku a ubytuje se v domě, kde potkává sympatický mladý pár. Krásnou Polku Sophii a jejího přítele, psychicky nemocného Nathana. Postupem času se mu odhaluje skrytá Sophiina minulost, z níž pramení všechna její trápení. V Polsku totiž prošla nejen nacistickým lágrem, a musela učinit i jednu nezměrně mučivou a nesnesitelnou volbu.

Originální název:

Sophie's Choice

Žánr: Drama, Romantický
Režie: Alan J. Pakula
Hrají a postavy: Meryl Streepová (Sophie), Kevin Kline (Nathan), Peter MacNicol (Stingo), Rita Karinová (Yetta), Stephen D. Newman (Larry), Greta Turkenová (Leslie Lapidusová)
Země: USA
Rok výroby: 1982
Hodnocení: 75 %
Přehrajte si tento pořad vysílaný v televizi STV2 16.12.2023 22:25

Recenze filmu Sofiina voľba:

No, ne že bych snad byla nějakým nadšeným fanouškem filmů s touto nebo podobnou tematikou, to ani náhodou. Naopak. Ale tenhle film, ani mi tak nešlo o ten námět, ale když jsem viděla famózní Meryl Streep, prostě jsem musela uhranutě sledovat celé dílo do konce. Už kvůli ní to stojí za to!
70% Trexes
Klobouk dolů... Vrcholný výkon opravdu skvělé Meryl Streep v ještě vrcholnějším filmu... Tak krutě a zároveň nádherně zpracované dílo, že nenechá klidným snad ani toho nejvyrovnanějšího člověka... Z jednotlivých motivů vyzařují silné emoce, které byli navíc vloženy do krutých časů druhé světové války... prostě je to silné :-)
90% ewiczka.die
  Slovensko Slovensko   Irsko Irsko   Polsko Polsko   Chorvatsko Chorvatsko   Ukrajina Ukrajina