Sledovat film
Signum laudis
online

Film Signum laudis
  Trailer k filmu Signum laudis Trailer
Přehrajte si film Signum laudis HD online. Vyzkoušejte Lepší.TV za 1 Kč na 10 dní bez závazků. Objednejte si Lepší.TV a sledujte přes internet ve vaší televizi nebo na počítači 2 511 filmů a 144 televizních stanic až s 100 denním archivem a neomezeným nahráváním. Bavte se s Lepší.TV již za 1 Kč!

Informace o filmu

Příběh z posledních dnů první světové války, který je obžalobou krutosti militarismu.
Příběh z posledních dnů první světové války, který je obžalobou krutosti militarismu. Ruská fronta za I. světové války. Zuří prudký boj. Kaprál Hoferik převzal velení po padlých důstojnících. Žene své muže do útoku. Splní rozkaz, ale jen za cenu zbytečných ztrát... Tak začíná příběh scenáristů Vladimíra Kaliny a Jiřího Křižana v režii Martina Hollého, kteří se soustředili na psychologickou kresbu různých typů rakousko-uherské armády. Do popředí vystupuje postava kaprála Hoferika, fanatického vojáka zvyklého plnit beze zbytku rozkazy svých nadřízených. Působivě podaná atmosféra, živé dialogy a vynikající herecké výkony v čele se skvělým Vlado Müllerem napomáhají účinnému vyznění základní humanistické myšlenky, jednoznačně odsuzující jakoukoli formu militarismu.

Režie: Martin Hollý
Hrají a postavy: Vlado Müller (Hoferik), Josef Bláha (König), Ilja Prachař (Berger), Radovan Lukavský (Gross), Jiří Kodet (Kostolány), Oldřich Velen (Reznitzek)
Rok výroby: 1980
Hodnocení: 74 %
Přehrajte si tento pořad vysílaný v televizi STV1 13.11.2022 16:45
  Slovensko Slovensko   Anglicky Anglicky   Polsko Polsko   Chorvatsko Chorvatsko   Yкраїнська Yкраїнська