Sledovat film
Séraphine
online

Film Séraphine
  Trailer k filmu Séraphine Trailer
Přehrajte si film Séraphine HD online. Vyzkoušejte Lepší.TV za 1 Kč na 10 dní bez závazků. Objednejte si Lepší.TV a sledujte přes internet ve vaší televizi nebo na počítači 2 487 filmů a 144 televizních stanic až s 100 denním archivem a neomezeným nahráváním. Bavte se s Lepší.TV již za 1 Kč!

Informace o filmu

Ovládala ji touha malovat, o svém talentu nepřemýšlela. Strhující příběh francouzské naivní malířky Séraphine de Senlis.
Film natočený podle skutečného příběhu francouzské malířky Sérephine de Senlis. Píše se rok 1912 a kolektor umění Wilhelm Uhde, jeden z prvních, jenž do svých sbírek zařadil díla autorů Picassa a Rousseauha, zjišťuje, že jeho hospodyně Seraphine není jen tak obyčejnou ženou, jakou se zdála být. Ve svých volných chvílích maluje. Wilhem okouzlen jejím talentem se rozhodne, že jí pomůže stát se malířkou.

Žánr: Drama, Životopisný
Režie: Martin Provost
Hrají a postavy: Yolande Moreauová (Séraphine Louisová dite Séraphine de Senli), Ulrich Tukur (Wilhelm Uhde), Anne Bennentová (Anne-Marie Uhdeová), Genevičve Mnichová (madam Duphotová), Nico Rogner (Helmut Kolle), Adélaide Lerouxová (Minouche)
Země: Francie, Belgie
Rok výroby: 2008
Hodnocení: 74 %
Přehrajte si tento pořad vysílaný v televizi ČT art 3.11.2022 20:15
  Slovensko Slovensko   Anglicky Anglicky   Polsko Polsko   Chorvatsko Chorvatsko   Yкраїнська Yкраїнська