Sledovat film
Schindlerov zoznam
online

Film Schindlerov zoznam
  Trailer k filmu Schindlerov zoznam Trailer
Přehrajte si film Schindlerov zoznam HD online. Objednejte si Lepší.TV a sledujte přes internet ve vaší televizi nebo na počítači 1 569 filmů a 136 televizních stanic až s 30 denním archivem a neomezeným nahráváním. Bavte se s Lepší.TV již za 199 Kč!

Informace o filmu

Každý, kdo zachrání jeden lidský život, zachrání celý svět.
Koncem roku 1939 do Krakova přijíždí Oskar Schindler. Člen nacistické strany a neúspěšný průmyslník, který má zálusk na získání rychlého bohatství v podobě továrny na smaltované nádobí. Továrnu umisťuje právě na kraj nově vzniklého krakovského ghetta. Chce ve své továrně zaměstnávat Židy z ghetta a s jejich hledáním mu pomáhá bývalý účetní židovského původu Itzhak Stermann, který se snaží "dohazovat" práci v nové továrně co možná největšímu počtu lidí. Továrna prosperuje a Schindler začíná vydělávat bohatství. Novým správcem ghetta se stává Aman Goeth, který má odpor nejen vůči Židům, ale i vůči životu jako takovému. Ke konci války se správa Třetí říše rozhodla přesunout všechny krakovské Židy do Osvětimi. Schindler chce za každou cenu zachránit co největší počet lidí prostřednictvím nové továrny na granáty v Svitavách-Brněnci v Československu. Goeth však nechce o nějakém přesunu ani slyšet, protože si myslí, že Schindler chce Židy chránit...

Hrají a postavy: Liam Neeson (Oskar Schindler), Ben Kingsley (Itzhak Stern), Ralph Fiennes (Amon Goeth), Caroline Goodallová (Emilie Schindlerová), Jonathan Sagall (Poldek Pfefferberg), Embeth Davidtzová (Helen Hirsch)
Země: USA
Rok výroby: 1993
Hodnocení: 90 %
Přehrajte si tento pořad vysílaný v televizi STV1 9.5.2022 20:30
  Slovensko Slovensko   Anglicky Anglicky   Polsko Polsko   Chorvatsko Chorvatsko