Film Precious

Sledovat film
Precious
online

Tento pořad v současné době není možné v Lepší.TV přehrát. Vyzkoušejte však přehrání tisíců jiných pořadů, filmů, seriálů, pohádek online a k tomu 134 českých a zahraničních TV stanic živě i 30 dní zpětně. Lepší.TV vám přináší nejdelší archiv i online živé vysílání. Pro maximální komfort sledování můžete využít digitálních funkcí jako nahrávání nebo pauza. Získejte svou Lepší.TV ještě dnes jen za 199 Kč!

Informace o filmu

Život je tvrdý. Život je krátký. Život je bolestivý. Život je bohatý. Život je .... drahý.
Šestnáctiletá obézní Afroameričanka Claireece "Precious" Jones žije krutým životem. Nejen, že hlavní hrdinku psychicky týrá a ponižuje její matka, ale navíc čeká již druhé dítě se svým nepřítomným otcem. Oporou jí není ani okolní svět a školou prochází s dobrými známkami, aniž by si kdokoliv všiml, že neumí číst ani psát. Precious je někdy na dně, ale nikdy se nevzdává. Pod hrozbou vyloučení ze školy přijímá nabídku přestupu do alternativní školy. I když nezná význam slova alternativní, instinkt jí napovídá, že je to příležitost, na kterou čekala. Zde potkává trpělivou učitelku, paní Rainovou. Precious nastupuje na novou cestu, která ji vyvede z temnoty, bolesti a bezmocnosti k lásce a svobodnému rozhodování.

Žánr: Drama
Režie: Lee Daniels
Hrají a postavy: Gabourey 'Gabby' Sidibe (drahá), Mo'Nique (Mary), Paula Pattonová (slečna Rainová), Mariah Careyová (paní Weissová), Sherri Shepherdová (Cornrows), Lenny Kravitz (ošetřovatel John)
Scénář: Geoffrey Fletcher
Země: USA
Rok výroby: 2009
Hodnocení: 74 %
  Slovensko Slovensko   Anglicky Anglicky   Polsko Polsko   Chorvatsko Chorvatsko