Sledovat film Pramen života online

Přehrajte si film Pramen života HD online. Objednejte si Lepší.TV a sledujte přes internet ve vaší televizi nebo na počítači 650 filmů a 98 televizních stanic až s 30 denním archivem a neomezeným nahráváním. Bavte se s Lepší.TV již za 189 Kč!
Sleduj online drama, historický, psychologický Pramen života na ČT2!
  Trailer k filmu Pramen života   Sledovat Pramen života online
Žánr:
drama, historický, psychologický
Režie:
Milan Cieslar
Hrají a postavy:
Monika Hilmerová (Grétka Weiserová), Michal Sieczkowski (Leo), Johana Tesařová (Klára), Vilma Cibulková (Šéflékařka Waage), Karel Dobrý (Odillo), Bronislav Poloczek (Kašuba)
Země:
Česká republika
Rok výroby:
2000
Popis:
Příběh za okupace zavlečené dívky na převýchovu do Německa, vybrané do tajného programu, ve kterém spolu s dalšími obětmi prochází nacistickou výchovou a má otěhotnět s pečlivě vybraným esesákem ...

Sanatorium Isolde kdesi ve Slezsku osvobozuje na jaře 1945 Rudá armáda. Šéflékařka Waage rychle pálí kompromitující materiály, potom spáchá sebevraždu. Sudety, 1939. Grétce před očima umírá matka, otec si záhy nachází novou životní družku, takže se nakonec rozhodne poslechnout rady pana učitele, aby odjela do sanatoria Isolde a stala se příští elitou. V tu chvíli ještě netuší, že tím vstupuje do nacistického programu Lebensborn, který pod záminkou preventivního snímkování proti TBC hledal ideální představitele nordické rasy. V sanatoriu podstupuje dril výchovy v dokonalou Němku, potom má počít s jedním z elitních mulu SS dítě, porodit ho a nedlouho poté ho odevzdat velké nacistické věci. Grétka se ale odhodlá vzepřít. Částečně ze vzdoru a částečně ze soucitu se vyspí s židovským mladíčkem Leem, který tu je trpěn díky tučnému výkupnému svých rodičů. Nedlouho po porodu se pokusí o útěk, ale je chycena a poslána do koncentračního tábora. Po válce se marně pokouší najít svého syna. Nakonec se vrací do rodného kraje. kde nachází smíření se svým životem v péči o jiné židovské dítě.
Hodnocení:
76 %
Sledujte na:
ČT2 ČT2 Archív a všechna videa pořadů televize ČT2 online

Podobné filmy

Objevte novou dimenzi sledování televize. S Lepší.TV můžete sledovat online vysílání 98 TV stanic živě nebo až 30 dní zpětně.
  Slovensky Slovensky   English English   Polski Polski