Sledovat film
Nebesa
online

Film Nebesa
  Trailer  k filmu Nebesa
Přehrajte si film Nebesa HD online. Vyzkoušejte Lepší.TV za 1 Kč na 10 dní bez závazků. Objednejte si Lepší.TV a sledujte přes internet ve vaší televizi nebo na počítači 2 471 filmů a 156 televizních stanic až s 100 denním archivem a neomezeným nahráváním. Bavte se s Lepší.TV již za 1 Kč!

Informace o filmu: Nebesa

Černá komedie zachycuje tři příběhy o vlivu zázraků na postkomunistickou společnost, která po půlstoletí ateismu znovu objevuje křesťanství.

Originální název:

Heavens Above

Žánr: Fantasy, Drama, Komedie
Hrají a postavy: Goran Navojec (Stojan), Ksenija Marinkovic (Nada), Natasa Markovicová (Julija), Bojan Navojec (Gojko), Milos Samolov (Svestenik), Radoslav Milenkovic (Smrda)
Země: Srbsko
Rok výroby: 2021
Hodnocení: 61 %
Přehrajte si tento pořad vysílaný v televizi Cinemax 24.2.2024 13:40

Recenze filmu Nebesa:

Poměrně zajímavý koprodukční filmový projekt, který jakoby měl hodně společného s českým povídkovým snímkem „O věcech nadpřirozených“ (1958) natočeného na základě povídek Karla Čapka, které mají svou myšlenku a moralizaci. Pojítkem obou filmů je především svatozář nad hlavou jedné z postav a týká se to i jejich reakcí. Až to vyvolává podezření, že se právě tímto filmem scénárista a režisér Srdjan Dragojevič plně inspiroval. Scénář však napsal sice také dle povídek, jen pro změnu od francouzského spisovatele Marcela Aymeho, které upravil do prostředí Bělehradu a Srbska. Film pojednává o postavení víry v padesátých letech a Dragojevič se navíc k tomu ještě dotýká oblastem politiky, morální filozofie, a dokonce i umění. Postavy jasně dávají najevo životní stereotypy a karikaturu žití, za použití nejrůznějších sloganů podtrhující vizuální symboliku v dialozích. Ale je fakt, že mnohé slogany českým divákům toho moc neřeknou. Divergence tady nastává až v chápání odpuštění a konceptu hlouposti, což také mnozí mohou chápat jako cílenou urážku věřících. Snímek tedy svým pojetím a strefováním do jasných oblastí problematiky docela dráždí. To už ale záleží na diváckém uchopení dané věci. Tak, jak je ve svém konceptu zajímavý starší výše zmíněný český snímek, zajímavý je skutečně i tento koprodukční. Má jen větší hloubku, větší vtíravost a tvůrčí bizarnost.
90% martin.mickey.stusak
  Slovensko Slovensko   Irsko Irsko   Polsko Polsko   Chorvatsko Chorvatsko   Ukrajina Ukrajina