Sledovat film
Moulin Rouge
online

Film Moulin Rouge
  Trailer  k filmu Moulin Rouge
Přehrajte si film Moulin Rouge HD online. Vyzkoušejte Lepší.TV za 1 Kč na 10 dní bez závazků. Objednejte si Lepší.TV a sledujte přes internet ve vaší televizi nebo na počítači 2 481 filmů a 156 televizních stanic až s 100 denním archivem a neomezeným nahráváním. Bavte se s Lepší.TV již za 1 Kč!

Informace o filmu: Moulin Rouge

Nicole Kidmanová jako krásná kurtizána a Ewan McGregor jako chudý spisovatel v příběhu lásky, která byla silnější než smrt.
Paříž 1900. Básník Christian vzpomíná, jak se stal členem divadelní společnosti, která právě zkouší novou hru. Jenže aby ji mohli v Moulin Rouge uvádět, potřebují přesvědčit majitele podniku, na kterého platí jediná věc, krásná kurtizána Satine. Rozhodnou se proto, že Christiana představí Satine. Ten večer se má ale Satine sejít s bohatým vévodou. Dojde k záměně a Satine vyzná lásku Christianovi v domnění, že je vévoda. Christian jí poví pravdu a vzápětí se objeví pravý vévoda. Satine situaci vyřeší po svém. Nabídne vévodovi samu sebe výměnou za to, že bude investorem nově vznikající hry. Vévoda souhlasí. Dojde láska Satine a Christiana naplnění? A co žárlivý vévoda?

Originální název:

Moulin Rouge! / Moulin Rouge

Režie: Baz Luhrmann
Hrají a postavy: Nicole Kidmanová (Satine), Ewan McGregor (Christian), John Leguizamo, Jim Broadbent (Harold Zidler), Richard Roxburgh (Vévoda z Monrothu), Garry McDonald (Doktor)
Země: Austrálie, USA
Rok výroby: 2001
Hodnocení: 76 %
Přehrajte si tento pořad vysílaný v televizi ČT2 11.12.2023 21:55

Recenze filmu Moulin Rouge:

Film to byl překvapivě dobrý. Proč překvapivě? Jednak je to muzikál, a ty mi z většiny přijdou neskutečně otravné, a druhak protože jsem ze začátku měl kvůli odpornému střihu tiky sebevraha. Celkem jsem myslel na podobný začátek ve Velkém Gatsbym, kterého jsem ale nezvládl a dodnes neviděl celý. Tady to bylo stejné. S odstupem pár hodin si ale uvědomuji, že i ten šíleně rychlý a zběsilý úvod, který se mi vyloženě nelíbil, měl ve filmu své opodstatnění. Možná je to nějaký Luhrmannův zvláštní autorský rukopis. Mohu ale říct, že mi jednoduše nesedl. Pak se ale tempo nějak uklidnilo a já si dokonce některé pasáže se zpíváním i užíval! Zápletka a vlastně vůbec celý děj byl skvělý, ne moc originální, ale skvěle zahraný a uvědomil jsem si i to, jak moc by ten film nefungoval, kdyby byl natočen v jiném žánru. Budiž ti odpuštěno, muzikále. I když se může zdát, že tento snímek hodnotím spíše kriticky, není tomu tak. Mně se to vážně líbilo, ale mělo to své mouchy. Například to celé zpracování, hlavně kamera a střih, bylo dle mého jaksi falešně originální. Ale to už moc polemizuji. Byl to sice jeden velký kýč, ale zato byl humorný, zajímavě pojatý a svým způsobem krásný.
80% Sevcik13
  Slovensko Slovensko   Irsko Irsko   Polsko Polsko   Chorvatsko Chorvatsko   Ukrajina Ukrajina