Film
Město Bohů

Film Město Bohů
  Trailer k filmu Město Bohů Trailer
Tento pořad v současné době není možné v Lepší.TV přehrát. Vyzkoušejte však přehrání tisíců jiných pořadů, filmů, seriálů, pohádek online a k tomu 152 českých a zahraničních TV stanic živě i 30 dní zpětně. Vyzkoušejte Lepší.TV za 1 Kč na 10 dní bez závazků. Lepší.TV vám přináší nejdelší archiv i online živé vysílání. Pro maximální komfort sledování můžete využít digitálních funkcí jako nahrávání nebo pauza. Získejte svou Lepší.TV ještě dnes jen za 1 Kč!

Informace o filmu

Jejich domovem je slum, jejich hračkami pistole. Učí se tančit na krvavém karnevalu smrti.
V 60. až 80. letech se začala psát krvavá historie drogové scény nejnebezpečnějšího a nejstaršího slumu Rio de Janeira. V prachu ulice Cidade de Deus si s pistolemi hrají už malí kluci. Vzory, jež se snaží následovat, jsou jim starší kamarádi z pouličních zlodějských gangů. Kdo se v místních favelas narodil, také zde zemře - možná dost brzy a násilně. Buscapé vyrůstá v neskutečně brutálním prostředí a až do té chvíle, kdy se na přátele poprvé podívá hledáčkem fotoaparátu, netuší, že by pro něj mohla existovat spása. Možnost „jiné optiky" se pro něj stává prostředkem, jak se z aktéra změnit v pozorovatele: zděšeného, soucítícího, neschopného zavřít oči před beznadějí světa.

Žánr: Drama, Krimi
Hrají a postavy: Alexandre Rodrigues (Buscapé - Rocket), Leandro Firmino (Zé Pequeno - Li'l Zé), Phellipe Haagensen (Bené - Benny), Douglas Silva (Dadinho - Li'l Dice), Jonathan Haagensen (Cabeleira - Shaggy), Matheus Nachtergaele (Sandro Cenoura - Carrot)
Scénář: Bráulio Mantovani
Země: Brazílie, Francie, USA
Rok výroby: 2002
Hodnocení: 86 %
Vysíláno na: Film Europe +
  Slovensko Slovensko   Anglicky Anglicky   Polsko Polsko   Chorvatsko Chorvatsko   Українська Українська