Sledovat film Křik online

Přehrajte si film Křik online. Objednejte si Lepší.TV a sledujte přes internet ve vaší televizi nebo na počítači 1292 filmů a 117 televizních stanic až s 30 denním archivem a neomezeným nahráváním. Bavte se s Lepší.TV již za 189 Kč!
Film Křik
  Sledovat Křik online
Žánr:
Drama
Režie:
Jaromil Jireš
Hrají a postavy:
Eva Límanová (Ivana), Josef Abrhám (Slávek), Eva Kopecká, Jirí Kvapil, Slávka Procházková, Eva Svobodová (hostinská)
Země:
Československo
Rok výroby:
1964
Popis:
Všední i sváteční den mladé manželské dvojice.

Naděje a obavy mladého manželského páru zachycené v den, kdy se jim má narodit první dítě, jsou kaleidoskopem krátkých epizod, vizí, vnitřních monologů a dokumentárních útržků. Polyfonně komponovanou mozaiku tvoří události spojené s budoucí rodičkou, která si zvyká na porodnici a s jejím mužem - televizním opravářem, při jeho pracovních návštěvách v různých bytech a příhodách, které zažije na ulici. Oba vnímají prostředí a okolnosti, v nichž se ocitají, v jakési pronikavé pozornosti, v souladu s aškenázyovskou poetikou obzvláštněné všednosti. Film plný zachytávaných dojmů, laděných sentimentální skepsí, neupoutal myšlenkovým obsahem, ale pozoruhodnou formou. Záměrná roztříštěnost dějové linie, "zmatek" zvyšovaný poetickými vsuvkami, přehazování časového sledu - to všechno drželo pohromadě krouživým pohybem okolo čekání na příchod nové bytosti. V době vzniku působil film skoro jako zjevení, a i když po letech zevšedněl a vyčnívá z něj jeho krotký obsah (sice s protiválečně cílenými scénkami, naznačením rasistických předsudků, bezcitností ke stáří, dogmatickému myšlení, hladu po lásce - to všechno se ale jen mihne jako "ideová kolekce"), upoutá hebkou, složitě budovanou strukturou vyprávění, zprostředkující impresivní vjemy všedního života. Následující Žert vytvořil Jireš až po 5 letech a překvapil v něm hořce sarkastickým tónem, který byl antipólem tohoto debutu.
Hodnocení:
70 %

Podobné filmy

Objevte novou dimenzi sledování televize. S Lepší.TV můžete sledovat online vysílání 117 TV stanic živě nebo až 30 dní zpětně.
  Slovensky Slovensky   English English   Polski Polski