Sledovat film Křik online

Tento pořad v současné době není možné v Lepší.TV přehrát. Vyzkoušejte však přehrání tisíců jiných pořadů, filmů, seriálů, pohádek online a k tomu 125 českých a zahraničních TV stanic živě i 30 dní zpětně. Vyzkoušejte Lepší.TV za 1 Kč na měsíc bez závazků. Lepší.TV vám přináší nejdelší archiv i online živé vysílání. Pro maximální komfort sledování můžete využít digitálních funkcí jako nahrávání nebo pauza. Získejte svou Lepší.TV ještě dnes jen za 1 Kč!
Film Křik
  Sledovat 1543 filmů a 125 stanic za 1 Kč a bez závazků
Žánr:
Drama
Režie:
Jaromil Jireš
Hrají a postavy:
Eva Límanová (Ivana), Josef Abrhám (Slávek), Eva Kopecká, Jirí Kvapil, Slávka Procházková, Eva Svobodová (hostinská)
Scénář:
Ludvík Aškenazy, Jaromil Jireš
Země:
Československo
Rok výroby:
1964
Popis:
Všední i sváteční den mladé manželské dvojice.

Naděje a obavy mladého manželského páru zachycené v den, kdy se jim má narodit první dítě, jsou kaleidoskopem krátkých epizod, vizí, vnitřních monologů a dokumentárních útržků. Polyfonně komponovanou mozaiku tvoří události spojené s budoucí rodičkou, která si zvyká na porodnici a s jejím mužem - televizním opravářem, při jeho pracovních návštěvách v různých bytech a příhodách, které zažije na ulici. Oba vnímají prostředí a okolnosti, v nichž se ocitají, v jakési pronikavé pozornosti, v souladu s aškenázyovskou poetikou obzvláštněné všednosti. Film plný zachytávaných dojmů, laděných sentimentální skepsí, neupoutal myšlenkovým obsahem, ale pozoruhodnou formou. Záměrná roztříštěnost dějové linie, "zmatek" zvyšovaný poetickými vsuvkami, přehazování časového sledu - to všechno drželo pohromadě krouživým pohybem okolo čekání na příchod nové bytosti. V době vzniku působil film skoro jako zjevení, a i když po letech zevšedněl a vyčnívá z něj jeho krotký obsah (sice s protiválečně cílenými scénkami, naznačením rasistických předsudků, bezcitností ke stáří, dogmatickému myšlení, hladu po lásce - to všechno se ale jen mihne jako "ideová kolekce"), upoutá hebkou, složitě budovanou strukturou vyprávění, zprostředkující impresivní vjemy všedního života. Následující Žert vytvořil Jireš až po 5 letech a překvapil v něm hořce sarkastickým tónem, který byl antipólem tohoto debutu.
Hodnocení:
70 %

Podobné filmy

Objevte novou dimenzi sledování televize. S Lepší.TV můžete sledovat online vysílání 125 TV stanic živě nebo až 30 dní zpětně.
  Slovensko Slovensko   Anglicky Anglicky   Polsko Polsko   Chorvatsko Chorvatsko