Sledovat film Jan Roháč z Dubé online

Přehrajte si film Jan Roháč z Dubé online. Objednejte si Lepší.TV a sledujte přes internet ve vaší televizi nebo na počítači 650 filmů a 98 televizních stanic až s 30 denním archivem a neomezeným nahráváním. Bavte se s Lepší.TV již za 189 Kč!
Sleduj online drama, historický, válečný Jan Roháč z Dubé na CS Film!
  Trailer k filmu Jan Roháč z Dubé   Sledovat Jan Roháč z Dubé online
Žánr:
drama, historický, válečný
Režie:
Vladimír Borský
Hrají a postavy:
Otomar Korbelář (Jan Roháč z Dubé), Lilly Hodácová (Ludmila), Ladislav Boháč (Jan Rokycana), Bohumil Machník (Kněz Ambrož z Hradce), G. Ekl (Orságh), Rudolf Deyl (hrdinka)
Země:
Československo
Rok výroby:
1947
Popis:
První barevný český hraný film.

V bitvě u Lipan byla zničena hlavní síla husitských vojsk, ti, kteří nepadli, byli buď upáleni, nebo uvrženi do vězení. Mezi posledními byl i Jan Roháč z Dubé. Páni, díky jejichž komplotům byl na trůn dosazen Zikmund, přemlouvali i Roháče, aby se smířil. Ten však tuto nabídku nepřijal a odešel s posledními Tábority na hrad Sion a Zikmundovi poslal ke korunovaci list, ve kterém ho prohlásil za "škůdce země". Zikmund proti němu posílá vojsko. To po dlouhém obléhání hrad Sion obsadilo, zapálilo a husity zajalo. Zikmund nad nimi vyřkl soud a nechal všech 54 zajatců pověsit. V národě však znovu ožily husitské ideály a to vedlo ke vzpouře lidu proti Zikmundovi, který byl donucen ze země uprchnout.
Hodnocení:
68 %
Sledujte na:
CS Film CS Film Archív a všechna videa pořadů televize CS Film online

Podobné filmy

Objevte novou dimenzi sledování televize. S Lepší.TV můžete sledovat online vysílání 98 TV stanic živě nebo až 30 dní zpětně.
  Slovensky Slovensky   English English   Polski Polski