Sledovat film
Jan Roháč z Dubé
online

Film Jan Roháč z Dubé
  Trailer k filmu Jan Roháč z Dubé Trailer
Přehrajte si film Jan Roháč z Dubé HD online. Vyzkoušejte Lepší.TV za 1 Kč na 10 dní bez závazků. Objednejte si Lepší.TV a sledujte přes internet ve vaší televizi nebo na počítači 2 407 filmů a 152 televizních stanic až s 100 denním archivem a neomezeným nahráváním. Bavte se s Lepší.TV již za 1 Kč!

Informace o filmu

První barevný český hraný film.
V bitvě u Lipan byla zničena hlavní síla husitských vojsk, ti, kteří nepadli, byli buď upáleni, nebo uvrženi do vězení. Mezi posledními byl i Jan Roháč z Dubé. Páni, díky jejichž komplotům byl na trůn dosazen Zikmund, přemlouvali i Roháče, aby se smířil. Ten však tuto nabídku nepřijal a odešel s posledními Tábority na hrad Sion a Zikmundovi poslal ke korunovaci list, ve kterém ho prohlásil za "škůdce země". Zikmund proti němu posílá vojsko. To po dlouhém obléhání hrad Sion obsadilo, zapálilo a husity zajalo. Zikmund nad nimi vyřkl soud a nechal všech 54 zajatců pověsit. V národě však znovu ožily husitské ideály a to vedlo ke vzpouře lidu proti Zikmundovi, který byl donucen ze země uprchnout.

Hrají a postavy: Otomar Korbelář (Jan Roháč z Dubé), Lilly Hodácová (Ludmila), Ladislav Boháč (Jan Rokycana), Bohumil Machník (Kněz Ambrož z Hradce), G. Ekl (Orságh), Rudolf Deyl (hrdinka)
Rok výroby: 1947
Hodnocení: 68 %
Přehrajte si tento pořad vysílaný v televizi CS Film 25.5.2023 12:00
  Slovensko Slovensko   Anglicky Anglicky   Polsko Polsko   Chorvatsko Chorvatsko   Українська Українська