Sledovat film
Hud
online

Film Hud
  Trailer k filmu Hud Trailer
Přehrajte si film Hud online. Objednejte si Lepší.TV a sledujte přes internet ve vaší televizi nebo na počítači 1606 filmů a 133 televizních stanic až s 30 denním archivem a neomezeným nahráváním. Bavte se s Lepší.TV již za 199 Kč!

Informace o filmu

Dramatický příběh stárnoucího farmáře, jeho syna a vnuka.
Známý hollywoodský herec Paul Newman je hlavní hvězdou filmového dramatu amerického režiséra Martina Ritta. Přestože se zde mnoho problémů točí kolem chovu koní, nejde o klasický western. Příběh se vrací do doby, v níž končí mnohdy přikrášlená éra Divokého západu a ozývají se první záporné tóny spjaté s nazadržitelným postupem moderní civilizace. Stárnoucí farmář Homer Bannon zde ztělesňuje hrdost, nepoddajnost a nekompromisnost někdejších texaských pionýrů a dobyvatelů, váží si cti, majetku i vlastní práce. Naproti tomu jeho starší syn Hud s přehnaným pohrdáním, lhostejností a sobeckostí je schopen udělat vše pro peníze a pro vlastní zábavu. Třetí důležitou postavou, příběhu je Bannonův vnuk, pokoušející se jít stejnou cestou, kterou si kdysi zvolil jeho děd...

Žánr: Western, Drama
Režie: Martin Ritt
Hrají a postavy: Paul Newman (Hud Bannon), Melvyn Douglas (Homer Bannon), Patricia Nealová (Alma Brownová), Brandon De Wilde (Lonnie Bannon), Whit Bissell (pan Burris), Crahan Denton (Jesse)
Země: USA
Rok výroby: 1963
Hodnocení: 78 %
  Slovensko Slovensko   Anglicky Anglicky   Polsko Polsko   Chorvatsko Chorvatsko