Film Hodiny

Sledovat film
Hodiny
online

Tento pořad v současné době není možné v Lepší.TV přehrát. Vyzkoušejte však přehrání tisíců jiných pořadů, filmů, seriálů, pohádek online a k tomu 132 českých a zahraničních TV stanic živě i 30 dní zpětně. Lepší.TV vám přináší nejdelší archiv i online živé vysílání. Pro maximální komfort sledování můžete využít digitálních funkcí jako nahrávání nebo pauza. Získejte svou Lepší.TV ještě dnes jen za 199 Kč!

Informace o filmu

Tři různé doby, tři různé ženské postavy a tři rozdílné osudy. A přesto je tolik spojuje.
Richmond, Anglie, 1923. Virginia v azylu svého venkovského domu začíná psát jedno ze svých vrcholných, nejintimnějších a vnitřně nejkomplikovanějších děl - román Paní Dallowayová. V Los Angeles roku 1951 si touto knihou prosvětluje depresi všednodenního stereotypu těhotná žena v domácnosti Laura Brownová. I ona je stíhána hlubokou nejistotou ve vztahu k roli matky a hospodyňky, ve které by ji rádo vidělo její okolí - především manžel Dan, pro něhož připravuje narozeninovou oslavu. Také moderní paní Dallowayová - Clarissa Vaughnová, emancipovaná nakladatelka z New Yorku roku 2001 - chystá oslavu pro muže, kterého miluje: pro básníka Richarda umírajícího na AIDS, který právě získal prestižní literární cenu.
Jeden den ze života tří různých žen obývajících tři různé časoprostory nabízí meditaci nad nejistotami i bolestnými vítězstvími moderní ženské feminity: nad jejími pochybnostmi ohledně seberealizace v soukromí i práci, nad jejími milostnými pouty k mužům a ženám ... a také nad jejím děsem tváří v tvář uplývajícímu času pustošícímu růže ve váze stejně jako všechny lidské jistoty.

Žánr: Drama
Režie: Stephen Daldry
Hrají a postavy: Nicole Kidmanová (Virginia Woolfová), Julianne Mooreová (Laura Brownová), Meryl Streepová (Clarissa Vaughanová), Stephen Dillane (Leonard Woolf), Miranda Richardsonová (Vanessa Bellová), George Loftus (Quentin Bell)
Scénář: David Hare
Země: USA, Velká Británie
Rok výroby: 2002
Hodnocení: 76 %
  Slovensko Slovensko   Anglicky Anglicky   Polsko Polsko   Chorvatsko Chorvatsko