Sledovat film
Hirošima, má láska
online

Film Hirošima, má láska
  Trailer  k filmu Hirošima, má láska
Přehrajte si film Hirošima, má láska HD online. Vyzkoušejte Lepší.TV za 1 Kč na 10 dní bez závazků. Objednejte si Lepší.TV a sledujte přes internet ve vaší televizi nebo na počítači 2 307 filmů a 153 televizních stanic až s 100 denním archivem a neomezeným nahráváním. Bavte se s Lepší.TV již za 1 Kč!

Informace o filmu

Režisér Alain Resnais natočil film podle scénáře spisovatelky Marguerity Durasové. Jeho ústředním tématem je osobní i historická paměť a zapomínání. Francouzská herečka přichází roku 1959 do Hirošimy natočit film o míru. Pozná zde Japonce, který jí připomíná její první lásku, německého vojáka z 2. světové války. V tomto rafinovaně vyprávěném filmu, jehož těžisko leží v atmosféře a pocitu, se prolíná minulost s přítomností a jejich průsečíkem je lidské vědomí, reflektující vše kolem sebe. 2. světová válka, jaderný útok na Hirošimu a Nagasaki jako i život moderního Japonska se slévají do časoprostoru, ve kterém se střetává jeden muž a jedna žena, rozdělení kulturou a spojení vášní.

Originální název:

Hiroshima Mon Amour

Režie: Alain Resnais
Hrají a postavy: Emmanuelle Rivaová (Elle), Eiji Okada (Lui), Stella Dassasová (matka), Pierre Barbaud (otec), Bernard Fresson (německý milenec), Moira Listerová (Constable)
Země: Francie, Japonsko
Rok výroby: 1959
Hodnocení: 78 %
Přehrajte si tento pořad vysílaný v televizi Cinemax 2 12.11.2023 15:20
  Slovensko Slovensko   Irsko Irsko   Polsko Polsko   Chorvatsko Chorvatsko   Ukrajina Ukrajina