Sledovat film
Frigo na mašine
online

Film Frigo na mašine
  Trailer k filmu Frigo na mašine Trailer
Tento pořad v současné době není možné v Lepší.TV přehrát. Vyzkoušejte však přehrání tisíců jiných pořadů, filmů, seriálů, pohádek online a k tomu 131 českých a zahraničních TV stanic živě i 30 dní zpětně. Lepší.TV vám přináší nejdelší archiv i online živé vysílání. Pro maximální komfort sledování můžete využít digitálních funkcí jako nahrávání nebo pauza. Získejte svou Lepší.TV ještě dnes jen za 199 Kč!

Informace o filmu

Příběh strojvůdce Johnnieho Graye je založen na skutečné události. Děj se odehrává v Georgii za války Severu proti Jihu. Strojvůdce má dvě lásky: dívku Annabellu a Generála, svoji lokomotivu. Po vypuknutí války spěchají všichni mladí muži do zbraně, jen Johnnie není odveden. Potřebují ho jako strojvůdce. Annabella ho obviní ze zbabělosti a nechce ho již vidět.Ale válce se nikdo nevyhne. Johnnieho Generála unese oddíl Yankeeů. Strojvůdce za nimi spěchá na drezíně a má možnost prokázat svoji odvahu a statečnost? Tento mistrovský film plný strhujícího děje, napětí, vtipu a výborných gagů, je proslulý destruktivními honičkami lokomotiv, přičemž pád jedné z nich se stal nejdražší scénou němého filmu.V roce 1972 zorganizoval britský filmový časopis Sight and Sound velkou mezinárodní anketu, v níž měli filmoví historici a publicisté vyjmenovat 10 nejlepších filmů všech dob. Frigo na mašině získal 8. místo a byl v této anketě uveden jako nejlepší filmová komedie vůbec!

Hrají a postavy: Buster Keaton (Johnnie Gray), Marion Macková (Annabelle Lee), Glen Cavender (Captain Anderson), Jim Farley (General Thatcher), Fred Bloom (A Southern General), Charles Henry Smith (Annabelle's otec)
Země: USA
Rok výroby: 1926
Hodnocení: 81 %
Přehrajte si tento pořad vysílaný v televizi STV2 31.12.2021 09:35
  Slovensko Slovensko   Anglicky Anglicky   Polsko Polsko   Chorvatsko Chorvatsko