Sledovat film
Diagnóza smrti
online

Film Diagnóza smrti
Přehrajte si film Diagnóza smrti HD online. Vyzkoušejte Lepší.TV za 1 Kč na 10 dní bez závazků. Objednejte si Lepší.TV a sledujte přes internet ve vaší televizi nebo na počítači 2 504 filmů a 156 televizních stanic až s 100 denním archivem a neomezeným nahráváním. Bavte se s Lepší.TV již za 1 Kč!

Informace o filmu: Diagnóza smrti

Major Kalaš má za úkol najít vraha mladé ženy, jejíž bezvládné tělo bylo nalezeno v lese poblíž havarovaného nákladního auta.
Napínavý příběh Diagnózy smrti je posazen do dvou rovin. Ta jedna líčí osud mladého muže, který se po autohavárii ocitá na urologickém oddělení. Je těžce raněn a život mu může zachránit pouze transplantace ledvin. Jako dárce přichází v úvahu těžce zraněná mladá žena, která byla nalezena v lese s vážnou zhmožděninou mozku. Major Kalaš a poručík Martinec se domnívají, že šlo o loupežné přepadení. Začíná se odvíjet složité a napínavé vyšetřování

Žánr: Krimi
Režie: Petr Schulhoff
Hrají a postavy: Rudolf II. Hrušínský (Major Kalas), Drahomíra Hofmanová (Linhartyová), Alexandra Gasnárková (Marková), Vilém Besser (Lt. Martinec), Zdeněk Ornest (Dr. Zibrt), Vítězslav Jandák (Ivan Vajner)
Scénář: Petr Schulhoff
Rok výroby: 1980
Hodnocení: 55 %
Přehrajte si tento pořad vysílaný v televizi CS Film 7.3.2024 20:00

Recenze filmu Diagnóza smrti:

Schulhoff by býval udělal lépe, kdyby se věnoval těm svým komédiím, které taky nebyly zrovna žádným veledílem, ale aspoň nebyly tak utahané a bezkrevné, jako tento kousek. A když už film nedokáže zachránit ani Pan Herec Hrušínský, je něco opravdu špatně.
40% A-Rodin
Mám ráda české detektivky a dle mého názoru patří tato mezi velmi vydařené. Její děj pojednává o tom že jednoho dne najde starý houbař v lese těžce raněnou ženu a téměř současně dojde nedaleko k autonehodě motocyklisty s nákladním autem. Řidič náklaďáku Honza Linhart je těžce raněn a zachránit ho může pouze transplantace ledviny. Vhodným dárcem by mohla být právě ona zraněná žena, pokud by zemřela. Případem je pověřen major Kalaš, který společně s poručíkem Martincem dojde k závěru, že šlo o loupežné přepadení. Velmi brzy se však osudy obou těžce raněných začnou podivně proplétat. Kateřina Marková, jak se zraněná žena jmenuje, sem přijížděla za svým milencem Ivanem Vajnerem. Ten se den před přepadením vrátil z montáže ve Varšavě, ale hned další den odjel na dovolenou neznámo kam. Podle dopisu Markové kriminalisté zjistí, že se s ním žena chtěla rozejít kvůli jinému. Linhartova žena se doví o možnosti transplantace a zcela náhodou zjistí, že přepadená žena byla milenkou jejího manžela. O to víc se o osud Markové zajímá. Kriminalisté zjistí, že Vajner nemohl být pachatelem a vzápětí se z hledaného stává vrah, protože Marková zemřela. Podezření padne nejprve na zraněného Linharta, který se v nemocnici pokusí o sebevraždu, ale Kalaš vzápětí objeví další stopu, která ho zavede přímo k nečekanému pachateli...
100% katrin.weiss
  Slovensko Slovensko   Irsko Irsko   Polsko Polsko   Chorvatsko Chorvatsko   Ukrajina Ukrajina