Sledovat film
Člověk proti zkáze
online

Film Člověk proti zkáze
Tento pořad v současné době není možné v Lepší.TV přehrát. Vyzkoušejte však přehrání tisíců jiných pořadů, filmů, seriálů, pohádek online a k tomu 133 českých a zahraničních TV stanic živě i 30 dní zpětně. Lepší.TV vám přináší nejdelší archiv i online živé vysílání. Pro maximální komfort sledování můžete využít digitálních funkcí jako nahrávání nebo pauza. Získejte svou Lepší.TV ještě dnes jen za 199 Kč!

Informace o filmu

Poslední léta života Karla Čapka.
Životopisné drama o Karlu Čapkovi začíná příjezdem gestapáckého komanda ke spisovatelově vile na Vinohradech. Muži v kožených kabátech se dozvídají, že literát před třemi měsíci zemřel. Další epizody rekapitulují události ze soumraku Čapkova života i z jeho dětství. Zobrazují poměry v redakci Lidových novin a setkání takzvaných ?pátečníků?, na něž docházel i prezident Masaryk. Film zachycuje také ohlas Čapkových dramat, vztahy s bratrem Josefem a inspirativní manželství s Olgou Scheinpflugovou. Líčí i starosti o ohrožení demokracie, vzedmutí národní hrdosti během mobilizace i pomnichovské štvanice od anonymních hulvátů.

Žánr: Drama
Hrají a postavy: Josef Abrhám (Karel Capek), Hana Maciuchová (Olga Scheinpflugová), František Řehák (Josef Capek), Věra Galatíková (Helena Capkova), Libuše Šafránková (Vera Hruzová), Svatopluk Beneš (T. G. Masaryk)
Země: Československo
Rok výroby: 1989
Hodnocení: 78 %
  Slovensko Slovensko   Anglicky Anglicky   Polsko Polsko   Chorvatsko Chorvatsko