Sledovat film
Císařův pekař - Pekařův císař
online

Film Císařův pekař - Pekařův císař
  Trailer k filmu Císařův pekař - Pekařův císař Trailer
Tento pořad v současné době není možné v Lepší.TV přehrát. Vyzkoušejte však přehrání tisíců jiných pořadů, filmů, seriálů, pohádek online a k tomu 136 českých a zahraničních TV stanic živě i 30 dní zpětně. Lepší.TV vám přináší nejdelší archiv i online živé vysílání. Pro maximální komfort sledování můžete využít digitálních funkcí jako nahrávání nebo pauza. Získejte svou Lepší.TV ještě dnes jen za 199 Kč!

Informace o filmu

Historická veselohra o císaři Rudolfovi II., pekaři Matějovi a legendárním Golemovi. Tento příběh neodpovídá přesně historické pravdě, ale je zato nadmíru poučný.
Příběh filmu nás zavádí do Prahy na císařský dvůr Rudolfa II. Císaře však víc než vladaření zajímá umění, krásné ženy a alchymistická dílna. Ze všeho nejvíc touží objevit elixír mládí a najít legendárního Golema. Zatímco se věnuje svým zálibám, nejvyšší dvořané v čele s komořím Langem se spojí s Rudolfovým bratrem Matyášem, který usiluje o jeho trůn. Díky nechtěné záměně se úlohy vladaře ujme pekař Matěj Kotrba, který je císaři velmi podobný, jen je o 25 let mladší. Ten si poradí s proradnými dvořany, vydá užitečná nařízení a Golemovu sílu využije pro blaho všech.

Žánr: Komedie, Fantasy, Horor
Režie: Martin Frič
Hrají a postavy: Jan Werich (Rudolf II), Marie Vášová (Stradová hraběnka), Natasa Gollová (Kateřina aka Sirael), Bohuš Záhorský (Lang komoří), Jiří Plachý (Edward Kelley), Zdeněk Štěpánek (Rusworm maršál)
Rok výroby: 1952
Hodnocení: 84 %
Přehrajte si tento pořad vysílaný v televizi CS Film 25.6.2022 14:00
  Slovensko Slovensko   Anglicky Anglicky   Polsko Polsko   Chorvatsko Chorvatsko