Sledovat film
Černá skříňka
online

Film Černá skříňka
  Trailer k filmu Černá skříňka Trailer
Přehrajte si film Černá skříňka online. Objednejte si Lepší.TV a sledujte přes internet ve vaší televizi nebo na počítači 1480 filmů a 133 televizních stanic až s 30 denním archivem a neomezeným nahráváním. Bavte se s Lepší.TV již za 199 Kč!

Informace o filmu

Inspirováno skutečnými událostmi.
Děj filmu je zasazený do let 1944-1945 a vypráví příběh židovské dívky Rachel, jež se ukrývá v okupovaném Holandsku. Potom, co je svědkem masakru celé své rodiny, se připojí k domácímu hnutí odboje. Dostane za úkol napojit se na velitelství gestapa tím, že svede šarmantního německého kapitána. Verhoeven staví svůj film jako velkolepou akční podívanou, na kterou ale zároveň pohlíží s ironickým odstupem. Scénář filmu vychází ze skutečných událostí a staví na hlavní ženské hrdince, která ve filmu představuje jediný záchytný bod. Film totiž dobu i hrdiny popisuje v neustálé ambivalenci. Pohrává si s tradičním pohledem na odboj i nacisty, jejichž zažité obrazy často převrací.

Režie: Paul Verhoeven
Hrají a postavy: Carice van Houtenová (Ellis de Vriesová), Sebastian Koch (Ludwig Müntze), Thom Hoffman (Hans Akkermans), Halina Reijnová (Ronnie), Waldemar Kobus (Günther Franken), Derek de Lint (Gerben Kuipers)
Rok výroby: 2006
Hodnocení: 78 %
  Slovensko Slovensko   Anglicky Anglicky   Polsko Polsko   Chorvatsko Chorvatsko