Sledovat film Bílá nemoc online

Přehrajte si film Bílá nemoc HD online. Objednejte si Lepší.TV a sledujte přes internet ve vaší televizi nebo na počítači 650 filmů a 98 televizních stanic až s 30 denním archivem a neomezeným nahráváním. Bavte se s Lepší.TV již za 189 Kč!
Sleduj online drama, fantasy, science fiction Bílá nemoc na STV2!
  Trailer k filmu Bílá nemoc   Sledovat Bílá nemoc online
Žánr:
drama, fantasy, science fiction
Režie:
Hugo Haas
Hrají a postavy:
Hugo Haas (doktor Galen), Bedřich Karen (profesor Sigelius), Zdeněk Štěpánek (maršál), Václav Vydra (Baron Krog), František Smolík (měšťan), Helena Frydlova (měšťanova žena)
Země:
Československo
Rok výroby:
1937
Popis:
Film je přepisem stejnojmenné divadelní hry Karla Čapka, kterou uvádělo naše národní divadlo v roce 1937.

V blíže neurčené zemi se rozmohla epidemie tzv. bílé nemoci, která postihuje pouze starší lidi. Proti této zhoubné zkáze zatím na světě neexistuje účinný lék. Na státní kliniku vedenou dvorním radou prof. Sigeliem přichází doktor Galén. Tento pokladní lékař chudých pacientů objevil postup léčení bílé nemoci, který ale úzkostlivě chrání. Jako lékař na frontě v zákopech viděl příliš mnoho mrtvých, a proto si vyhrazuje podmínku trvalého míru na celém světě. Tím ztropí skandál, protože diktátor tohoto státu zbrojí a připravuje se na výbojnou válku proti menšímu sousednímu státu.
Hodnocení:
79 %
Sledujte na:
STV2 STV2 Archív a všechna videa pořadů televize STV2 online

Podobné filmy

Objevte novou dimenzi sledování televize. S Lepší.TV můžete sledovat online vysílání 98 TV stanic živě nebo až 30 dní zpětně.