Film Jan Cimbura

Sledovat film
Jan Cimbura
online

Tento pořad v současné době není možné v Lepší.TV přehrát. Vyzkoušejte však přehrání tisíců jiných pořadů, filmů, seriálů, pohádek online a k tomu 128 českých a zahraničních TV stanic živě i 30 dní zpětně. Vyzkoušejte Lepší.TV za 1 Kč na měsíc bez závazků. Lepší.TV vám přináší nejdelší archiv i online živé vysílání. Pro maximální komfort sledování můžete využít digitálních funkcí jako nahrávání nebo pauza. Získejte svou Lepší.TV ještě dnes jen za 1 Kč!

Informace o filmu

Proslulý jihočeský silák G. Nezval zkrotí nejen pár splašených koní, ale i J. Štěpničkovou.
Jan Cimbura prodělal vojnu a odchází jako pacholek na venkovský statek. Majitel gruntu v něm dostane tu nejlepší oporu - Cimbura je vzdělaný, pracovitý, poctivý a mimořádný silák. Zachrání děti z hořícího lesa, postaví se proti loupeživým banditům, dokáže se postavit silou proti celému mužskému osazenstvu venkovské zábavy. Nakonec se postará i o kdysi vysněnou, ale jemu osudem odepřenou, venkovskou krasavici Marjánku, která ovdoví.

Žánr: Drama
Režie: František Čáp
Hrají a postavy: Gustav Nezval (Jan Cimbura), Jiřina Štěpničková (Marjanka), Jaroslav Průcha (farmář Kovanda), Marie Brožová (Rozarko Kovandová), Vilém Pfeiffer (Josef Piska), Vladimír Šmeral (Bartik, výtržník)
Scénář: Jindřich Šimon Baar, František Čáp, R. Madran
Země: Československo
Rok výroby: 1941
Hodnocení: 76 %
  Slovensko Slovensko   Anglicky Anglicky   Polsko Polsko   Chorvatsko Chorvatsko