Film Amistad

Sledovat film
Amistad
online

Tento pořad v současné době není možné v Lepší.TV přehrát. Vyzkoušejte však přehrání tisíců jiných pořadů, filmů, seriálů, pohádek online a k tomu 135 českých a zahraničních TV stanic živě i 30 dní zpětně. Lepší.TV vám přináší nejdelší archiv i online živé vysílání. Pro maximální komfort sledování můžete využít digitálních funkcí jako nahrávání nebo pauza. Získejte svou Lepší.TV ještě dnes jen za 199 Kč!

Informace o filmu

Soudní spor ohledně povstání černých otroků na lodi Amistad zpochybňuje samotné základy americké demokracie.
Film, natočený podle skutečných událostí, líčí dramatický příběh skupiny zajatých Afričanů, násilně odvezených z domova, kteří se ve třicátých letech minulého století vzbouřili a pobili posádku španělské otrokářské lodi La Amistad. U břehů Spojených států jsou však vzbouřenci zajati, uvězněni a teprve soudní proces trvající téměř dva roky, prokáže jejich nevinu. Na straně zavlečených mužů a žen stojí jen několik Američanů, ale díky jejich pomoci se podaří vybojovat pro zajatce jedno ze základních lidských práv ... svobodu.

Žánr: Drama, Historický, Mysteriózní
Režie: Steven Spielberg
Hrají a postavy: Morgan Freeman (Theodore Joadson), Nigel Hawthorne (Martin Van Buren), Anthony Hopkins (John Quincy Adams), Djimon Hounsou (Cinque), Matthew McConaughey (Roger Sherman Baldwin), David Paymer (Secretary John Forsyth)
Scénář: David Franzoni
Země: USA
Rok výroby: 1997
Hodnocení: 74 %
  Slovensko Slovensko   Anglicky Anglicky   Polsko Polsko   Chorvatsko Chorvatsko