Sledovat film
Alois Nebel
online

Film Alois Nebel
  Trailer k filmu Alois Nebel Trailer
Přehrajte si film Alois Nebel HD online. Vyzkoušejte Lepší.TV za 1 Kč na 10 dní bez závazků. Objednejte si Lepší.TV a sledujte přes internet ve vaší televizi nebo na počítači 2 489 filmů a 144 televizních stanic až s 100 denním archivem a neomezeným nahráváním. Bavte se s Lepší.TV již za 1 Kč!

Informace o filmu

Úspěšná adaptace stejnojmenného komiksu vznikla kombinací hraného a kresleného filmu.
Alois Nebel, obyčejný nádražák v zapadlém místě jesenických hor, je mlčenlivý muž, jehož pronásledují vzpomínky z dětství, z doby, kdy poválečné Sudety opouštěli Němci. Jako dítě byl svědkem něčeho, co se mu neustále v mysli vrací. Násilí jednoho starousedlíka, jehož objektem byla mladá německá žena Dorothe. Jsme ale v období krátce po sametové revoluci, místní ještě kšeftují s ruskými důstojníky ze sovětské posádky a krajem se potuluje „Němý“, mladík, který se hodlá pomstít. Atmosféra bohem zapomenutého kraje s jeho věčně deštivou a mlhou zahalenou tváří houstne…

Žánr: Animovaný, Drama
Režie: Tomáš Luňák
Hrají a postavy: Miroslav Krobot (Alois Nebel), Marie Ludvíková (Květa), Leoš Noha (Wachek), Karel Roden (němý), Alois Švehlík (starý Wachek), David Švehlík (starý Wachek za mlada)
Rok výroby: 2010
Hodnocení: 65 %
Přehrajte si tento pořad vysílaný v televizi ČT art 13.12.2022 21:10
  Slovensko Slovensko   Anglicky Anglicky   Polsko Polsko   Chorvatsko Chorvatsko   Yкраїнська Yкраїнська