Dokument Jak funguje vesmír

Sledovat
Jak funguje vesmír
online

Tento pořad v současné době není možné v Lepší.TV přehrát. Vyzkoušejte však přehrání tisíců jiných pořadů, filmů, seriálů, pohádek online a k tomu 134 českých a zahraničních TV stanic živě i 30 dní zpětně. Lepší.TV vám přináší nejdelší archiv i online živé vysílání. Pro maximální komfort sledování můžete využít digitálních funkcí jako nahrávání nebo pauza. Získejte svou Lepší.TV ještě dnes jen za 199 Kč!

Informace o pořadu

Do hlubin času a prostoru nekonečného vesmíru. Od velkého třesku až po hledání života v hlubokém vesmíru. Z miniaturního bodu menšího než atomová částice vzniklo něco, co dnes nazýváme vesmírem. Vývoj galaxií, které dnes máme nad hlavami, trval miliardy let. Od objevu první planety obíhající kolem jiné hvězdy, bylo doposud rozpoznáno na stovky dalších slunečních soustav. V naučném dokumentu Jak funguje vesmír prozkoumáme nejen zrod vesmíru, ale podíváme se i na planety a jejich měsíce, které se jeví jako vhodné pro vznik života. Černé díry, supernovy, obrovské koule žhavého plynu, osamělé ledové světy a mnoho dalšího krásného a neuvěřitelného.

Žánr: Dokument, Přírodní svět, Věda
Režie: Peter Chinn, Louise Say, Lorne Townend, Shaun Trevisick, Kate Dart, George Harris
Hrají a postavy: Richard Lintern (sám sebou - vypravěč), Phil Plait (Phil Plait - Phd., Astronomer), Mike Rowe (sám sebou - vypravěč), Michelle Thaller (Michelle Thaller - Phd., astronomer, NASA Goddard), Lawrence Krauss (Lawrence Krauss - Professor, theoretical physicist), Michio Kaku (Michio Kaku - Phd., Theoretical Physicist, City Un)
Země: USA
Rok výroby: 2010
Hodnocení: 89 %
  Slovensko Slovensko   Anglicky Anglicky   Polsko Polsko   Chorvatsko Chorvatsko