Pyšná princezna

Pyšná princezna
  Trailer  k pořadu Pyšná princezna
Tento pořad v současné době není možné v Lepší.TV přehrát. Vyzkoušejte však přehrání tisíců jiných pořadů, filmů, seriálů, pohádek online a k tomu 153 českých a zahraničních TV stanic živě i 30 dní zpětně. Vyzkoušejte Lepší.TV za 1 Kč na 10 dní bez závazků. Lepší.TV vám přináší nejdelší archiv i online živé vysílání. Pro maximální komfort sledování můžete využít digitálních funkcí jako nahrávání nebo pauza. Získejte svou Lepší.TV ještě dnes jen za 1 Kč!

Informace o pořadu

Namyšlená princezna Krasomila pohrdne nabídkou moudrého krále Miroslava. Ten ji proto uštědří lekci, na kterou nikdy nezapomene.
Pohádka všech českých pohádek o pyšné princezně Krasomile, která odmítla vzít si za muže krále Miroslava. Ten si to však nenechal líbit a v přestrojení za zahradníka se dostal do služby na její zámek. Pomocí práce a lásky napravil princezninu pýchu, nejdřív však pro ni vypěstoval zpívající květinu. A to nebylo v Půlnočním království jen tak - díky proradným rádcům král zakázal v celé své zemi zpívat. Než se vše v dobré obrátilo, museli Král Miroslav s princeznou Krasomilou uprchnout ze zámku, cestou se skrývat u prostých lidí, a tím se princezně otevřely ještě více věci, o kterých neměla dosud ani tušení...

Režie: Bořivoj Zeman
Hrají a postavy: Alena Vránová (Princezna Krasomila), Vladimír Ráž (Král Miroslav), Stanislav Neumann (Starý král), Mária Sýkorová (Krasomilina chůva), Jaroslav Seník (Jakub - ministr Miroslava), Miloš Kopecký (Kancléř)
Rok výroby: 1952
Hodnocení: 76 %
Vysíláno na: CS Film
  Slovensko Slovensko   Irsko Irsko   Polsko Polsko   Chorvatsko Chorvatsko   Ukrajina Ukrajina