Sledovat
Pehavý Max a strašidlá
online

Pehavý Max a strašidlá
  Trailer k pořadu Pehavý Max a strašidlá Trailer
Přehrajte si Pehavý Max a strašidlá online nebo si vybírejte ze stovek pohádek a filmů. Vyzkoušejte Lepší.TV za 1 Kč na 10 dní bez závazků. Bavte se s celou rodinou u oblíbených pohádek, seriálů a dětských pořadů. Navíc sledujte 152 televizních stanic včetně neomezeného nahrávání, videotéky a zhlédnutí až 100 dní zpětně. Udělejte radost sobě i svým nejmenším za 1 Kč měsíčně.

Informace o pořadu

Parodie na frankensteinovské příběhy, v které láska promění strašidlo v člověka.
Předlohou filmu se stal román spisovatele Alana Pettersona Frankensteinova teta. Hrdinou příběhu je desetiletý sirotek Max, který uteče z kočovného cirkusu mezi podivné obyvatele zámku Frankenstein, kde se stane svědkem vzniku umělého člověka a posléze i pomocníkem při aklimatizaci tohoto tvora na zdejším světě. Upír, bílá paní, ohnivý muž, ani vodník nejsou zlá, tajemná, nepřístupná a děsivá strašidla, nýbrž inteligentní a dobrosrdečné bytosti nadané nadpřirozenými schopnostmi, jež však při troše dobré vůle a trpělivosti může zvládnout i malý kluk. Film Pihovatý Max si zasloužil označení moderní pohádka. Režisér těžil ze všeobecně známé frankensteinovské látky, diváky však vede dál než jen za fascinací nestvůrami. Téma se mu stalo osnovou pro parodii, která dodržuje nepsaná pravidla pohádek a hledá hodnoty morální.

Žánr: Komedie, Fantasy
Režie: Juraj Jakubisko
Hrají a postavy: Martin Hrebeň (Max), Gerhard Karzel (Albert), Eddie Constantine (Vodník Alojz), Ferdy Mayne (Gróf Dracula), Jacques Herlin (Komorník Igor), Barbara De Rossiová (sestra Klára)
Rok výroby: 1987
Hodnocení: 76 %
Přehrajte si tento pořad vysílaný v televizi STV1 30.4.2023 16:00
  Slovensko Slovensko   Anglicky Anglicky   Polsko Polsko   Chorvatsko Chorvatsko   Українська Українська