Sledovat
Byl jednou jeden král...
online

Byl jednou jeden král...
  Trailer k pořadu Byl jednou jeden král... Trailer
Přehrajte si Byl jednou jeden král... online nebo si vybírejte ze stovek pohádek a filmů. Bavte se s celou rodinou u oblíbených pohádek, seriálů a dětských pořadů. Navíc sledujte 132 televizních stanic včetně neomezeného nahrávání, videotéky a zhlédnutí až 30 dní zpětně. Udělejte radost sobě i svým nejmenším za 199 Kč měsíčně.

Informace o pořadu

Jan Werich v české filmové pohádce, ve které zvítězí sůl nad zlatem a moudrost nad hloupostí.
Namyšlený vládce království se rozhodl odejít na odpočinek a chce jedné ze svých tří dcer svěřit vládu. Podrobí proto své dcery zkoušce, při které se jich zeptá, jak ho mají rády. Nejstarší dcera má svého otce ráda jako zlato, dcera prostřední jako zlato v hrdle a nejmladší dcera, Maruška, odpoví, že jej má ráda jako sůl, protože soli je zapotřebí. Maruška otce rozhněvá, a ten ji proto vyžene z hradu a rozkáže také zničit všechnu sůl v království. Král však brzy zjistí, že sůl a pravá láska jsou skutečně nad všechny poklady země.

Žánr: Pohádka, Komedie
Režie: Bořivoj Zeman
Hrají a postavy: Jan Werich (Král Já I.), Milena Dvorská (Princezna Maruška), Vlasta Burian (Atakdále), Terezie Brzková (Stařenka), František Černý (Kuchař), Zdeněk Dítě (Zahradník)
Rok výroby: 1954
Hodnocení: 85 %
Přehrajte si tento pořad vysílaný v televizi ČT1 SM ČT1 18.4.2022 20:05
  Slovensko Slovensko   Anglicky Anglicky   Polsko Polsko   Chorvatsko Chorvatsko