König Drosselbart

König Drosselbart
  Trailer  k pořadu König Drosselbart
Tento pořad v současné době není možné v Lepší.TV přehrát. Vyzkoušejte však přehrání tisíců jiných pořadů, filmů, seriálů, pohádek online a k tomu 157 českých a zahraničních TV stanic živě i 30 dní zpětně. Vyzkoušejte Lepší.TV za 1 Kč na 10 dní bez závazků. Lepší.TV vám přináší nejdelší archiv i online živé vysílání. Pro maximální komfort sledování můžete využít digitálních funkcí jako nahrávání nebo pauza. Získejte svou Lepší.TV ještě dnes jen za 1 Kč!

Informace o pořadu: König Drosselbart

Filmová pohádka na točená ve spolupráci slovenských a německých filmařů na motivy stejnojmenné pohádky bratří Grimmů.
Na královském hradě vzbudí zvědavost mladého krále Jana vyprávění kočovné herecké společnosti o zlé a bezcitné princezně Anně. Rozhodne se s herci odjet do země krále Matouše a s jejich pomocí napravit rozmarné dívce hlavu. Když se Jan v noci tajně dostane do hradu a spatří princezninu krásu, rozhodne se požádat o její ruku. Princezna jej však odmítne s tím, že si raději vezme žebráka než jeho. A tak se také na příkaz jejího otce stane. Druhý den je princezna oddána se žebrákem oděným do rozedraných hadrů, ukrývajícím znetvořenou tvář pod režnou rouškou. Žebrák, který není nikdo jiný než s pomocí herců namaskovaný král Jan, připraví princezně řadu "lekcí", které princeznu změní v pracovitého a obětavého člověka.

Originální název:

Král drozdí brada

Režie: Miloslav Luther
Hrají a postavy: Adriana Tarábková (Princess Anna), Lukáš Vaculík (King Michal / Beggar), Zita Furková (Actress / Cook), Maria Schellová (královna), Gerhard Olschewski (King Matús), Marián Labuda (ředitelka)
Rok výroby: 1984
Hodnocení: 69 %
Vysíláno na: ZDF
  Slovensko Slovensko   Irsko Irsko   Polsko Polsko   Chorvatsko Chorvatsko   Ukrajina Ukrajina