Adrien Brody

herec|producent|skladatel|scénárista
Adrien Brody - Pianista
Adrien Brody - Pianista
Narozen: 14.4.1973, New York, New York, USA (50 let)
Výška: 180 cm
Získal Oscara za výkon ve filmu Roman Polanskiho Pianista, čímž se stal nejmladším člověkem, který kdy získal toto ocenění v kategorii nejlepší herec. Za roli Wladyslawa Szpilmana byl na cenu pro nejlepšího herce nominován také asociacemi Hollywood Foreign Press Association, Screen Actors Guild a BAFTA. Výkon v tomto filmu mu přinesl dále Césara (francouzská obdoba Oscara) a ceny asociací Boston Society of Film Critics a National Society of Film Critics.

Brody se poprvé dostal do popředí díky roli ve filmu Stevena Soderbergha King of the Hill a dočkal se příznivé reakce kritiky za výkon v thrilleru Spikea Leea Krvavé léto v New Yorku a romantickém komediálním dramatu Nespoutaná volnost Barryho Levinsona.

Brody se narodil a vyrostl v New York City, kde navštěvoval hereckou střední školu a následně American Academy of Dramatic Arts.
Ocenění:
  • Oskar, 2002, mužský herecký výkon, Pianista
Přehrajte si filmy a seriály s Adrienem Brodym kdekoli a kdykoli chcete. Objednejte si Lepší.TV a sledujte přes internet ve vaší televizi, mobilu nebo na počítači 2 504 filmů a 156 televizních stanic až s 100 denním archivem a neomezeným nahráváním. Bavte se s Lepší.TV již za 249 Kč!

filmy a seriály s Adrienem Brodym připravené k přehrání:

  Slovensko Slovensko   Irsko Irsko   Polsko Polsko   Chorvatsko Chorvatsko   Ukrajina Ukrajina