Sandra Bullocková

herečka|producentka
Sandra Bullocková - 28 dní
Sandra Bullocková - 28 dní
Narozena: 26.7.1964, Arlington, Virginia, USA (57 let)
Výška: 171 cm
Rodné jméno: Sandra Annette Bullock
Poprvé se výrazně prosadila akčním snímkem Nebezpečná rychlost v roce 1994 po několika poměrně úspěšných vedlejších rolích, z nichž asi nejvýrazněji si jí diváci všimli po boku Sylvestera Stallona v Demolition Manovi.

Její ztvárnění nedobrovolné řidičky autobusu Annie v Nebezpečné rychlosti jí napomohlo k získání řady hlavních rolí v dalších - v drtivé většině velmi úspěšných - snímcích. Její tři následující velké filmy Zatímco jsi spal, Síť a Čas zabíjet zaznamenaly velký úspěch jak u kritiky, tak u diváků. Více

Bullocková obdržela za svou práci dlouhou řadu ocenění a nominací včetně dvou Cen společnosti Blockbuster Entertainment a dvou Cen MTV za účinkování ve filmu Nebezpečná rychlost; nominace na Zlatý Glóbus, nominace na American Comedy Awards, dvou Cen publika a dvou Cen společnosti Blockbuster Entertainment za roli ve snímku Zatímco jsi spal. Také Cenu publika a Cenu společnosti Blockbuster Entertainment za výkon ve filmu Čas zabíjet. V roce 1996 byla Bullocková zvolena Organizací amerických majitelů kin NATO/Sho West za "Nejlepší herečku roku".

Sandra Bullocková si již také odbyla svůj scenáristický a režijní debut a to v krátkém snímku Making Sandwiches, ve kterém si zahrála po boku Matthewa McConaugheyho.

Sandra Bullocková je navíc i producentkou snímku Přístav naděje, režírovaného Forestem Whitakerem, v němž hrají vedle ní samotné také Harry Connick, Jr. a Gena Rowlandsová. Její společnost Fortis Films také koprodukovala fantaskní Magickou posedlost, kterou u nás v kinech distribuovala společnost Warner Bros., stejně jako její další tituly z poslední doby včetně snímku Slečna drsňák.

Sandru Bullockovou jsme také mohli vidět v romantické komedii po boku Bena Afflecka Živelná pohroma a slyšet v animovaném snímku Princ egyptský v němž namluvila postavu Miriam.

Mezi její další známé filmy patří mimo jiné Zápas s Hemingwayem, The Thing Called Love, Zmizení, Demolition Man a Uloupená srdce.

Společnost Warner Bros. uvedla nedávno do kin její komedii Slečna drsňák. Méně

Filmy - Sandra Bullocková:

  Slovensko Slovensko   Anglicky Anglicky   Polsko Polsko   Chorvatsko Chorvatsko