Michael Mann

herec|producent|režisér|scénárista
Narodil se v Chicagu a vystudoval University of Wisconsin. Poté se vydal do Anglie, aby na London Film School pracoval na své diplomové práci. Po ukončení školy zůstal v Evropě a rozjel malou produkční firmu vyrábějící dokumenty, krátké filmy a televizní reklamy. Do Spojených států se vrátil v roce 1971, aby tady točil a režíroval dokument "17 Days Down the Line" o cestě, kterou podniknul po svém návratu.

V polovině 70. let začíná Mannova kariéra televizního scénáristy, pracuje na "Police Story", prvních dílech "Starskyho a Hutche" a seriálu "Vegas". V roce 1979 se podílí na scénáři a režíruje své první televizní drama "Míle od Jericha", ve kterém hraje Peter Strauss. Film posbíral čtyři ceny Emmy a cenu Spolku režisérů za nejlepší režii. Více

V roce 1981 si Mann odbyl svůj debut i v kinech, když natočil film "Zloděj", modernistickou detektivku s Jamesem Caanem, Tuesday Weldovou, Willie Nelsonem a Jimem Belushim, za kterou si vysloužil i nominaci na Zlatou palmu v Cannes. Následoval gotický horor "Pevnost" z roku 1983 v hlavních rolích s Gabrielem Byrnem, Scottem Glenem a Ianem McKellenem. V roce 1986 natočil film "Lovec lidí/Červený drak", psychologický thriller inspirovaný první z knih Thomase Harrise o Hannibalu Lecterovi, ve kterém hrají William Peterson a Brain Cox v roli Lectera.

V osmdesátých letech pokračoval Mann v práci na revolučním seriálu "Miami Vice" a opěvovaném dramatu z Chicaga a Las Vegas nazvaném "Crime Story" v hlavní roli s Dennisem Farinou. Také produkoval televizní miniseriál "Drug Wars: The Camarena Story", který v roce 1990 získal cenu Emmy, a byl výkonným producentem jeho pokračování "Drug Wars: The Cocaine Cartel", nominovaného na cenu Emmy v roce 1992.

V roce 1992 se Mann podílel na scénáři filmu "Poslední Mohykán", který zároveň režíroval a produkoval. V hlavních rolích se objevili Daniel Day-Lewis a Madeline Stoweová. Po tomto úspěšném filmu režíroval v roce 1995 podle vlastního scénáře film "Nelítostný souboj" o napjatém vztahu mezi přehnaně pracovitým detektivem a profesionálním zlodějem. Zahráli si v něm Al Pacino, Robert De Niro, Jon Voight, Val Kilmer a Tom Sizemore. První velké role si zde odbyly i Ashley Juddová a Amy Brennemanová. Méně
Přehrajte si filmy a seriály s Michaelem Mannem kdekoli a kdykoli chcete. Objednejte si Lepší.TV a sledujte přes internet ve vaší televizi, mobilu nebo na počítači 2 449 filmů a 151 televizních stanic až s 100 denním archivem a neomezeným nahráváním. Bavte se s Lepší.TV již za 229 Kč!

filmy a seriály s Michaelem Mannem připravené k přehrání:

  Slovensko Slovensko   Anglicky Anglicky   Polsko Polsko   Chorvatsko Chorvatsko   Українська Українська