Jon Voight

herec|producent|scénárista|režisér
Jon Voight - Splašený vlak
Jon Voight - Splašený vlak
Narozen: 29.12.1938, Yonkers, New York, USA (84 let)
Výška: 191 cm
Rodné jméno: Jonathan Voight
Patří k nejznámějším americkým hercům. Nedávno účinkoval ve filmu LARA CROFT: TOMB RAIDER spolu se svou dcerou, nositelkou Oscara Angelinou Jollieovou. Sám získal Cenu Americké filmové akademie za roli ochrnutého vietnamského veterána ve filmu NÁVRAT DOMŮ, kde byla jeho partnerkou Jane Fondová. Jeho prvním velkým úspěchem byla hlavní role ve filmu Johna Schlesingera PŮLNOČNÍ KOVBOJ, kde byl jeho partnerem Dustin Hofman a oba za své výkony získali nominaci na Oscara. Z jeho předchozích filmů si uveďme: HLAVA 22, DELIVERANCE, DESERT BLOOM, CONRACK a THE ODESSA FILE.

Voight se rovněž objevil ve filmech MISSION IMPOSIBLE, ANACONDA, PŘIVOLAVAČ DEŠTĚ, THE GENERAL, NEPŘÍTEL STÁTU a PEARL HARBOR. Třetí oscarovou nominaci získal za film Andreje Končalovského RUNAWAY TRAIN. Současně pracuje na filmu ALI, společnosti Columbia/Tri star.
Ocenění:
  • Oskar, 1978, mužský herecký výkon, Návrat domů
Přehrajte si filmy a seriály s Jonem Voightem kdekoli a kdykoli chcete. Objednejte si Lepší.TV a sledujte přes internet ve vaší televizi, mobilu nebo na počítači 2 301 filmů a 153 televizních stanic až s 100 denním archivem a neomezeným nahráváním. Bavte se s Lepší.TV již za 229 Kč!

filmy a seriály s Jonem Voightem připravené k přehrání:

  Slovensko Slovensko   Irsko Irsko   Polsko Polsko   Chorvatsko Chorvatsko   Ukrajina Ukrajina